Michał Korybut Wiśniowiecki 1640-1673

Wydawnictwo: Universitas
historyczna

Niniejsza książka, poświęcona dziejom panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego, ukazuje równocześnie skomplikowany układ sił w Rzeczypospolitej, wiek bogaty w wydarzenia polityczne. Autor wnikliwie przedstawia stosunek Rzeczypospolitej do Prus Książęcych i Brandenburgii, sprawę kozacką oraz zabiegi dyplomatyczne o sojusz polsko-rosyjski. Wszystko to na tle ostrej walki z opozycją magnacką, z groźbą detronizacji włącznie.

źródło opisu: Universitas, 2007

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b10124-michal-korybut-wisniowiecki.htm

M_A_R_I_A_N | 2017-02-23
Aztek_Anonim | 2016-08-14