Największa porażka Napoleona. Rodzina wyniesiona na trony Europy

Wydawnictwo: Amber
historyczna

lupus1981 | 2015-07-19
Na półkach: Historia, Przeczytane

O Napoleonie napisano wiele książek. I nie ma się czemu dziwić, w końcu odcisnął ogromne piętno na całej Europie i nie tylko. Jednak ta książka jest inna od analiz strategicznego geniuszu cesarza, oraz od dzieł biograficznych gloryfikujących wybitnego Korsykanina. Ta książka pokazuje nam galerię złożoną z sióstr i braci Napoleona. A była to galeria niezwykle ciekawa. Wywyższeni na trony Europy przez swojego brata nie ze względu na swoje talenty, tylko ze względu na pokrewieństwo przyczynili się do upadku swojego dobroczyńcy. Rozpustnicy, kombinatorzy, zdrajcy i złodzieje, to właśnie rodzina Bonapartów.

kaka | 2016-06-09
Aleksandra | 2015-12-01