Kochanki. O uwodzeniu, władzy i ambicji historie prawdziwe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
historyczna

Cammie | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

'Od dekadencji dworów Karola II i Ludwika XIV po surową atmosferę bunkra, w którym Hitler zawarł ze śmiercią - "Kochanki" przenoszą nas kolejno w różne światy ośmiu kobiet wykorzystujących są seksualną atrakcyjność do zdobycia władzy i bogactwa, wywołujących skandale i pracujących na reputację, która przetrwa ich śmierć.

W ośmiu biografiach Leigh Eduardo z werwą ożywa trzy minione stulecia, bada sztukę oportunizmu, siłę ambicji i zwyczajną odwagę, którą wykazały się owe kobiety, by przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn świecie.
Książka "Kochanki" w rozkosznie plotkarski sposób opowiada o życiu i czasach pięknych, napiętnowanych i niezapomnianych kobiet.'

Owymi kochankami są: Barbara Villiers, Pani de Montespan, Emma Hamilton, George Sand, Lola Montez, Eva Braun, Marion Davies, La Belle Otero.
Książka godna polecenia. Owe 8 historii kochanek, które potrafiły wykorzystać urodę, urok i seksualność do swoich celów, są niewątpliwie fascynującymi kobietami, które zazwyczaj w...

Camille | 2010-06-29

Biografie kobiet niebanalnych, mających wpływ na bieg historii. Jedna z moich ulubionych książek. Zawiera przytłaczającą ilość faktów historycznych i ciekawostek (dlatego czyta się dość długo). Polecam gorąco.

Monica | 2014-10-28
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa książka historyczno-obyczajowa z nutą plotek i domniemań. Czasami odnosiłam wrażenie, że przytoczone bohaterki książki opisane są zbyt pobieżnie. Czyta się jednak z ciekawością.

neveragain18 | 2013-01-30
Przeczytana: 2011 rok

KSiązka opowiadająca o kobietach które znamy z historii . Tematy interesujące ich układy, miłostki potajemny seks. Coś czego byśmy się nie spodziewali ... Długo się czyta ale to nie jest aż tak wielkim minusem .

Smoczyca | 2012-04-02
Przeczytana: luty 2012

Lubię takie książki. Historyczne, ale jednocześnie plotkarskie :)

Majesty | 2011-04-10
Przeczytana: grudzień 2010

She can kill with a smile.

Blaise91 | 2013-04-18

nie do końca