Mysi domek. Sam i Julia w porcie

Cykl: Mysi Domek (tom 5)
Wydawnictwo: Media Rodzina
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
mysi domek

Sam i Julia odwiedzają w porcie dziadka marynarza. Ile rzeczy można tam zobaczyć i zrobić! W dodatku właśnie trwa wyścig łódek. Wujek Jan – złota rączka – uczy Sama i Julię, jak zbudować łódź ze starych butelek i drewna. Jednak w czasie wyścigu nie wszystko idzie jak po maśle. Na szczęście Julia nigdy się nie poddaje, a Sam zawsze znajduje dobre rozwiązanie. Tylko czy uda im się jeszcze wygrać zawody?

To już piąta książka przedstawiająca życie w Mysim Domku. Tym razem zachwycająca makieta przedstawia wszystkie zakamarki mysiego portu i w barwny sposób opowiada o portowych obyczajach.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1628/Mysi-domek--Sam-i-Julia-w-porcie

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1628/Mysi-domek--Sam-i-Julia-w-porcie

lotosu_kwiat | 2019-03-10
Przeczytana: 04 marca 2019

Kunszt samodzielnie wykonanej pracy wprawia w ogromny zachwyt. Wszelkie detale w serii ,,Mysi domek" zostały przygotowane samodzielnie - a jest ich całe mnóstwo. Autorka wykonuje wraz z synem wszystkie figurki i elementy samodzielnie. Jednak nie tylko strona wizualna jest atutem książki - mamy tu ciekawą narrację , nowe słówka związane z portem wplecione tak, by dzieci uczyły się, a zarazem nie pogubiły się w natłoku nowych definicji. Dla mojego 3,5 latka nowością była zarówno ,,powrozownia" jak i poczciwy znany ,,rolmops" (a jednak jakimś cudem wcześniej o nim nie wspomnieliśmy). Wracając do wykonania scenerii - jest tu tak wielka dokładność, staranność i pomyślunek, że ksiazka zrobiła wrażenie na wielu moich nie czytających znajomych, w zasadzie komu tylko ją pokazujemy od razu wpada w zachwyt. Strzał w dziesiątkę na prezent dla każdego małego czytelnika!

ksiazkawprezencie | 2018-12-19

Autorka serii, której piątą część stanowi ta świetna książka, od dawna wznosi potężną, bardzo szczegółową makietę mysiego domostwa i okolic, w której umieszcza kolejne przygody jedynaczki Julii i pochodzącego z wielodzietnej rodziny Sama. Tym razem akcja przenosi się do portu (powstawał dwa lata).

Czytaj dalej: