Polskie siły zbrojne na zachodzie 1939-1947

Wydawnictwo: Studio Spartan
historyczna

Przedstawiony w książce materiał ikonograficzny zawiera symbole wszystkich rodzajów sił zbrojnych: wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej wprowadzone przez władze wojskowe na mocy rozkazów Naczelnego Wodza i Ministerstwa Spraw Wojskowych, bądź na mocy rozkazów dowódców wyższego szczebla, a także oficjalnie nie zatwierdzone stosowane w PSz w latach 1939-1947. Są one w większości przechowywane w domach, w muzeach i kolekcjach prywatnych.znalazły tu miejsce ordery i odznaczenia, odznaki i oznaki, dokumenty, elementy umundurowania i oporządzenia i inne pamiątki, które towarzyszyły w trudnej drodze polskiego żołnierza w PSz na zachodzie.

Grzegorz Kudrej | 2012-09-19