Dzieje oręża polskiego w medalierstwie

Wydawnictwo: Pantera Books
9788320434316
hobby

Jest to albumowy katalog przedstawiający ponad 1100 medali upamiętniających najbardziej znane miejsca bitew od czasów Cedyni po II wojnę światową, wybitnych polskich władców, generałów i wodzów oraz ważne rocznice związane z tradycjami oręża polskiego. Medale wykonane przez Mennicę Państwową stanowią dzieła sztuki wykonane przez wybitnych artystów, co zapewnia wysoką ich jakość.Obok najważniejszych bitew i ich bohaterów przedstawiono też miejsca pamięci narodowej, szkolenie wojska, działalność kulturalno-oświatową, sportową oraz działalność organizacji kombatanckich i paramilitarnych. Opracowanie to może być wykorzystane do popularyzacji wojska, a także przy organizacji wystaw z tej problematyki i w pracach muzealnych.