Opowieść Panny Młodej tom 4

Wydawnictwo: Studio JG
乙嫁語り
komiksy
rumiko

Gdy Halgalom nie udaje się sprowadzić Amiry do rodzinnej wioski, siejący grozę Numaji odbiera im ziemie. Aby odzyskać swoje pastwiska, rada starszych wysyła Azela z misją pozyskania sojuszników. W powietrzu czuć zapach wojny… W tym samym czasie Henry Smith i jego przewodnik Ali kontynuują podróż do Ankary. Nad brzegiem Morza Aralskiego poznają dwie energiczne bliźniaczki, które desperacko...

W tym samym czasie Henry Smith i jego przewodnik Ali kontynuują podróż do Ankary. Nad brzegiem Morza Aralskiego poznają dwie energiczne bliźniaczki, które desperacko próbują znaleźć idealnych kandydatów na mężów. Ich szalone pomysły na usidlenie dobrej partii przysparzają rodzicom przedsiębiorczych sióstr samych kłopotów.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio JG, 2014

źródło okładki: http://studiojg.pl

Rege | 2017-04-25

Świetna kreska i mnóstwo ciekawostek historycznych. Polecam!

Kosz_z_Książkami | 2016-11-09

Dalekie azjatyckie stepy XIX wieku. Dwudziestoletnia Amira z koczowniczego rodu Halgalów zostaje wydana za mąż za Karluka z rodziny Eihonów, którzy porzucili ten typ życia i osiedlili się w jednym z miast. Podczas zaaranżowanego ślubu para po raz pierwszy ma okazję się spotkać. Wówczas okazuje się, że pan młody jest młodszy od swojej przyszłej żony o 8 lat… Z przyjemnością przedstawiam mangę Opowieść Panny Młodej Kaoru Mori.

W ówczesnych czasach w Azji Środkowej (zresztą nie tylko tam) aranżowane przez rodziny małżeństwa nie były niczym niezwykłym. Sytuacja ta była jednak wyjątkowa, gdyż zwykle działo się tak, że to przyszła żona była znacznie młodsza od swojego męża – tu jednak było odwrotnie. Dodatkowo dwudziestoletnia Amira uważana była już za starą pannę.

Jednak ani Amira ani Karluk nie zamierzali protestować przeciwko takiemu obrotowi sprawy. Pomimo początkowego zaskoczenia zaakceptowali decyzję rodzin i zaczęli wspólne życie. Dziewczyna powoli zaczęła przyzwyczajać się do...

kendo777 | 2015-08-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

W poprzednim tomiku było 10% humoru i 90% smutku i obyczajowości. Teraz dokładnie odwrotnie, bliźniaczki to komediowy duet na medal, jak Flip i Flap, jak Królik Bugs i Elmer, jak Pinky i Mózg, tylko że one obie są Mózgiem, a odpały mają jak Pinky. Mori potrafi wszystko. Pięknie rysować kulturę ludów koczowniczych, opowiadać, pomysłowo kadrować, bawić, doprowadzać do łez...cholera, nawet obwoluty musi projektować tak pięknie, jak nikt przed nią! Nie przepadam za mangą, trzeba ją czytać od tyłu, postacie biegają i krzyczą jak w filmach anime, ale ta konkretna bierze mnie w całości. Mistrzostwo świata, manga absolutna. Na ostatnim tomiku ryczałem jak na Titanicu i scenie śmierci Mufasy, teraz ubawiłem się jak norka. Gdzie jest granica możliwości Kaoru Mori?

Wampanella | 2015-02-08
Przeczytana: 01 lutego 2015

W tym tomie poznajemy nowe postacie dla,których poświęcimy uwagę.Layla&Leyli bliźniczki,które są najbardziej energiczne ze wszystkich bohaterów jakie występowały w OPM.Ten tom jest najbardziej komediowy ze wszystkich.Zakończył się za intrygująco,że aż się chce od razu się wziąć za przeczytanie następnego.Przy wilkach czułam się jakbym oglądała film przyrodniczy tylko bez czytania Czubówny :D

Przepiękne ukazanie nie tak dawnego życia na Jedwabnym Szlaku. CUDOWNE rysunki (chyba każdego zachwyci dokładność ornamentów na dywanach i strojach) oraz historia zaaranżowanego małżeństwa dwunastoletniego Karluka oraz dwudziestoletniej Amiry, których od pierwszej chwili łączy najpierw nić porozumienia, potem sympatia, przyjaźń i w końcu miłość!
Dużo tu też postaci drugoplanowych, które jednak chwytają za sercę...
Zwłaszcza relację pomiędzy Smith'em z Anglii oraz piękną, młodą wdową Talas zasługują na uwagę.

Naprawdę polecam, gdyż mało osób sięga po tę pozycję i nie wiedzą, co tracą!

EmilyStrange | 2014-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Bliźniaczki są nie do podrobienia, aż współczuję ich przyszłym mężom. Ostatnie sceny tego tomu są bardzo intrygujące, nie mogę się doczekać kontynuacji tej historii.

mika | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Bliźniaczki są nie do podrobienia. Zamiast biernie czekać na wybór ojca, same ochoczo i niekonwencjonalnie szukały sobie odpowiednich kandydatów. Nie mogę doczekać się zaślubin. Rysunki jak zwykle piękne.

książek: 1979
Lavenda | 2014-05-29
Przeczytana: 2014 rok

W czwartym tomie wracamy na chwilkę do wioski Amiry, ale większość rozdziałów to podążanie za Henrym, który w drodze do Ankary spotyka kolejne wioski i plemiona, tym razem trafia na rybacką osadę nad Morzem Aralskim. Ale Henry jest w tym tomiku zaledwie tłem, bohaterkami czwartej części "Otoyomegatari" są bliźniaczki Layla i Leyli. Tomik jak żaden wcześniej przepełniony humorem słownym i sytuacyjnym, czytałam z głośnymi wybuchami śmiechu. Graficznie jak zwykle na wysokim poziomie, precyzja, detale, urodziwa kreska - rysunek Kaoru Mori nieustannie mnie zachwyca.

Wildstyle | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Bliźniaczki rządzą! :D

pierzyna | 2014-05-10

Jak na razie mój ulubiony tomik.