Księga jesiennych demonów

Okładka książki Księga jesiennych demonów
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Fabryka Słów horror
472 str. 7 godz. 52 min.
Kategoria:
horror
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2014-06-20
Data 1. wyd. pol.:
2003-10-14
Liczba stron:
472
Czas czytania
7 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375749915

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tomasz Bochiński, Rafał Dębski, Krzysztof Kochański, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jacek Piekara, Adam Przechrzta, Mirosława Sędzikowska, Marcin Wroński
Ocena 6,1
A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tom...
Okładka książki Deszcze niespokojne Rafał Chojnacki, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Szymon Kazimierski, Maja Lidia Kossakowska, Tomasz Pacyński, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Roś, Paweł Siedlar, Mateusz Spychała, Szczepan Twardoch, Marcin Wroński
Ocena 6,2
Deszcze niespo... Rafał Chojnacki, Eu...
Okładka książki Tempus Fugit, t.1 Eugeniusz Dębski, Cezary Frąc, Jarosław Grzędowicz, Paweł Majka, Sebastian Uznański, Milena Wójtowicz, Marcin Wroński
Ocena 6,3
Tempus Fugit, t.1 Eugeniusz Dębski, C...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 1 Jan Atmański, Marcin Baryłka, Jacek Drewnowski, Jarosław Grzędowicz, Tomasz Kołodziejczak, Jacek Komuda, Feliks W. Kres, Mirosława Sędzikowska, Michał Studniarek, Iwona Żółtowska
Ocena 6,3
Niech żyje Pol... Jan Atmański, Marci...
Okładka książki Strasznie mi się podobasz Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Magdalena Kozak, Marcin Mortka, Andrzej Pilipiuk, Adam Przechrzta
Ocena 6,3
Strasznie mi s... Rafał Dębski, Dariu...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
4256 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
463
144

Na półkach: ,

Bardzo dziwny zbiór. Pierwsze dwa opowiadania sprawiły, że nieco zmuszałam się, by czytać kolejne, ale gdy tylko skończyłam czytać trzecie, nie mogłam się oderwać. Ale do rzeczy.

1.Po bardzo ciekawym prologu, pora na pierwsze opowiadanie. Poznajemy Ziębę, któremu podobnie, co Jackowi poznanemu w prologu, życie zaczyna się walić. Ktoś przychodzi Ziębie z pomocą, wręczając mu kartę, dzięki której będzie mógł kupić wszystko (rzecz jasna w granicach rozsądku). Jak nie trudno się domyślić, dawne problemy mężczyzny znikają, lecz...na ich miejsce pojawiają się nowe, jeszcze bardziej niebezpieczne. Jak potoczą się losy Zięby? Czy karta okaże się przekleństwem, czy wybawieniem?
Opowiadanie podobało mi się, do momentu zakończenia. Nie wyjaśniło mi wszystkiego co chciałabym wiedzieć, było jak dla mnie dziwne i niepełne. Samego głównego bohatera oceniam jednak bardzo pozytywnie, tak samo jak pomysł na to opowiadanie. Daję 6/10.

2. Tym razem poznajemy terapeutę. Praca cztery dni w tygodniu, dobre zarobki. Żyć nie umierać? Nie do końca. W czwartki, ostatnie dni pracy w tygodniu, główny bohater jest wycieńczony psychicznie, przesiąka problemami swoich pacjentów - jest równocześnie kobietą zdradzaną przez męża, jak i zamkniętym w sobie, pięćdziesięcioczteroletnim inżynierem z ostrą hipochondrią na tle lęku przed śmierci.
Do tego momentu opowiadanie bardzo mi się podobało, poznałam trudy życia i pracy terapeuty, co nie często pojawia się w książkach. Jednak z chwilą, gdy do życia mężczyzny wkraczają nadprzyrodzone siły, opowiadanie podobało mi się coraz mniej. Podobnie jak w przypadku historii Zięby, zakończenie, przynajmniej moim zdaniem, zepsuło wszystko. 5/10.

3. „Wiedźma i Wilk”, to nie tyle najlepsze opowiadanie z tego zbioru, ale i chyba najlepsze opowiadanie, jakie kiedykolwiek czytałam. Poznajemy współczesną wiedźmę, Melanię, bitą i poniżaną przez swojego męża alkoholika. Za pomocą magicznego rytuału, kobieta pragnie pozbyć się „ukochanego”, a raczej wymienić go...
Świetnie opowiadanie, bardzo wciąga, idealnie połączony został nasz normalny, szary świat z rzeczywistością nadprzyrodzoną, magiczną. Spodobało mi się również drugie dno tego opowiadania – prawda o człowieku, społeczeństwie. Naprawdę, piękne opowiadanie, z tym razem wyjątkowo trafionym zakończeniem. Daję w pełni zasłużone 9/10.

4. Kolejne bardzo dobre opowiadanie. Jest impreza, a na niej Janusz i jego żona Sylwia. Mężczyzna jest przytłoczony sztywną atmosferą, wokół niego elegancko ubrani ludzie, rozmawiający jedynie o finansach, pracy. Nie można palić, a zamiast normalnych drinków, serwowane jest zielone, ziołowe...coś. Sytuacja pogarsza się, gdy pojawia się nowy gość. Wprost anioł, nie człowiek. Janusz widząc reakcję Sylwii, wie, że niedługo może ją stracić na rzecz tego bogatego, eleganckiego, przystojnego przybysza. Już parę dni, po zakończeniu imprezy, Janusz rozpoczyna śledztwo, a to, do czego dochodzi, przechodzi jego najśmielsze oczekiwania. Nie tylko jego, moje również. Daję 7/10.

5. Drugie, genialne opowiadanie w tym zbiorze - „Czarne motyle”. Poznajemy główną bohaterkę, 38-latkę Irenę, wdowę po alpiniście. Według dziecięcej książeczki, którą znała, zobaczenie pierwszego motyla wiosną, o kolorze czarnym, zwiastuje czyjąś śmierć. Tak było w przypadku męża Ireny, swoją drogą...narratora opowiadania. Wiele lat później, kobieta znów widzi takiego motyla. Czyją śmierć przepowiada tym razem? Niedługo potem, w domu kobiety pojawia się 60-latek, Mikołaj, który pragnie wynająć pokój. Jakie sekrety skrywa? Czy tych dwoje coś połączy? Naprawdę świetne opowiadanie, co prawda już trochę wcześniej „przejrzałam” Mikołaja, ale to nie zepsuło mi dalszej lektury, wręcz przeciwnie. Ode mnie znów 9/10.

Nie sądziłam, że to powiem, ale naprawdę zachwycił mnie ten zbiór. Grzędowicz idealnie wplótł w opowiadania obyczajowe magię, i to w tak różnym wydaniu. To pierwsza książka tego autora, po którą sięgnęłam, chciałam również przeczytać „Pana lodowego ogrodu”, ale teraz wiem, że zrobię to zdecydowanie szybciej niż planowałam. Może opowieści o Ziębie i terapeucie nie zachwycają, ale przez wzgląd na całkiem ciekawy prolog i epilog, naciągam nieco średnią wszystkich opowiadań i daję całości 8/10.

Bardzo dziwny zbiór. Pierwsze dwa opowiadania sprawiły, że nieco zmuszałam się, by czytać kolejne, ale gdy tylko skończyłam czytać trzecie, nie mogłam się oderwać. Ale do rzeczy.

1.Po bardzo ciekawym prologu, pora na pierwsze opowiadanie. Poznajemy Ziębę, któremu podobnie, co Jackowi poznanemu w prologu, życie zaczyna się walić. Ktoś przychodzi Ziębie z pomocą, wręczając...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5 750
  • Chcę przeczytać
    2 877
  • Posiadam
    1 580
  • Ulubione
    218
  • Fantastyka
    170
  • Teraz czytam
    123
  • 2018
    62
  • Fantasy
    61
  • Chcę w prezencie
    58
  • 2014
    31

Cytaty

Więcej
Jarosław Grzędowicz Księga jesiennych demonów Zobacz więcej
Jarosław Grzędowicz Księga jesiennych demonów Zobacz więcej
Jarosław Grzędowicz Księga jesiennych demonów Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także