Pan na Wisiołach. Krzyk Mandragory

Cykl: Pan na Wisiołach (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf SA
groza, koszmar, rodzina Smutów
horror
Koszmar

Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś buntuje się przeciw rodzicom i ucieka z domu. Tymoteusz w obawie przed wyjawieniem mrocznej tajemnicy rezygnuje z możliwości uleczenia syna. Ta kropla przepełnia czarę goryczy. Po wypadku Tymka w szopie nic nie będzie takie samo. W zamian za uratowanie życia Smuta staje się zakładnikiem Bargieła, który za pomocą mandragory realizuje swój szatański plan.
Tymczasem rodziną Smutów interesują się agenci CBA, co jeszcze bardziej komplikuje niełatwą sytuację Tymoteusza. Uwięziony w ciele Cygana, rozdarty między żoną a demonicą, narażony na wrogość mieszkańców wioski, próbuje nade wszystko ratować syna, który całkowicie zagubił się w lawinie krwawych wydarzeń…

źródło opisu: Wydawnictwa Videograf S.A.

źródło okładki: Wydawnictwa Videograf S.A.

_Chimena_ | 2019-07-14

Druga część dorównuje poziomem pierwszej z małą różnicą - zdecydowanie częściej leje się w niej krew, a trup ściele się nieco gęściej.

Ewa BB | 2019-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 lipca 2019

Biore sie za trzeci tom...juz teraz.

Kate | 2018-10-07
Przeczytana: 06 października 2018

Czy to bajka , czy nie bajka ? Dziwna i pokręcona historia , ale warta polecenia.

MizzVintage | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Historia z serii niedorzecznych, od których jednak trudno się oderwać. Dalsze losy rodziny Smutów obfitują w dużą dawkę magii i niewyjaśnionych zdarzeń. Tu i ówdzie uchylony zostaje rąbek tajemnicy mieszkańców Wisiołów, jednak nie na tyle, żeby czytelnik nie miał ochoty sięgnąć po kolejną część. Ciekawa jestem, jak autor zakończy swoją opowieść, czy wszystko się naprostuje, czy może jednak Smutowie staną się ofiarami mistycznej, wiejskiej społeczności i tajemniczego Cygana. Lecę czytać ostatni tom trylogii.

Domeru | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 20 lutego 2018

Z początku zanosiło się, że będzie dużo gorsze niż pierwsza część, ale potem poziom wrócił. Nadal większość "grozy" pochodzi z głów bohaterów (czyli tak jak mi bardzo pasuje). Bardzo źli ludzie. Zwłaszcza ci dobrzy, bo u złych to w sumie normalne.

magia78 | 2017-12-05
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2018
Przeczytana: 24 lutego 2018

40/2018 (E)

Beata | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 23 września 2017

"Wierzy, że świat będzie kiedyś gorszy" - głosi o autorze tylna okładka. I to widać. Bo wszystkie elementy nadprzyrodzone, występujące w serii, są tylko dodatkiem, otoczką do zła, które siedzi w ludzkich głowach i czeka na sygnał, że już można wyleźć na wierzch. I jest też o tym, że niewyleczone rany z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Zwłaszcza, jeśli będą odpowiednio dokarmione i zaopiekowane.
Trochę jak u Kinga (porównania narzucają się same, w pierwszej części z tyłu głowy miałam "Lśnienie", a tu "Pod kopułą"). Zamknij ludzi na odludziu, bądź pod kosmiczną kopułą i patrz, jak niedobre robi swoje. Tyle tylko, że Kulpa wciągnął mnie chyba bardziej, niż King.
Gdyby tę książkę napisać w innej konwencji, nie w powieści grozy, i odjąć z niej elementy nadprzyrodzone, mogłaby być niemożliwym do zniesienia studium ludzkiego zła. Wydaje się, że autor puszcza oko do czytelnika, haha, kto w to uwierzy, nikt nie żyje wiecznie, magiczny korzeń, skrzypce i tak dalej, ale to tylko...

Maciek | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 września 2017

Coś w tej trylogii jest takiego co wciąga. Własciwie niewiem czego to jest zasługa,bohaterów?klimatu? czy może wciągającej historii.

biebronka | 2017-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2017

Nieco słabsza niz część pierwsza, ale mimo wszystko warta przeczytania. Na moją opinię ma wpływ skala okrucieństwa i ilość trupów, jaką autor zaserwował czytelnikowi. Niekoniecznie to najbardziej lubię w "strasznych książkach". Wolę gdy strach wypływa z niedopowiedzeń, psychiki bohaterów i poczucia zagrożenia, niż z jawnej przemocy fizycznej.

Jakiś czas i parę książek temu przeczytałam powieść Piotra Kulpy '' Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko '' . Była to pierwsza część trzyczęściowego cyklu . Parę dni temu zabrałam się za część drugą zatytułowaną '' Krzyk Mandragory '' i znowu wylądowałam w Wisiołach . A tam , oj dzieje się dzieje . :) Przede wszystkim na pierwszy plan rzeczywiście wysuwa się mandragora , której to korzeń żują chyba wszyscy , bardziej lub mniej świadomie , na wszystkie dolegliwości , tak fizyczne jak i te smutno - depresyjne . A tak poważnie , w rodzinie Smutów nie dzieje się za dobrze . Małżonkowie nie potrafią się porozumieć . zwłaszcza jeśli chodzi o to czy trzeba zabrać Czarusia do znachora Krużgana by odzyskał mowę , czy też nie . Czaruś bardzo chce mówić , chce przecież tyle rzeczy opowiedzieć swojej jedynej przyjaciółce ze szkoły , niewidomej Mariance . Matka chłopca , Magda też bardzo chce aby syn odzyskał mowę . Jednak ojciec Tymoteusz Smuta ma swoją tajemnicę , zrobił coś ,dawno temu , w...