Jakie czasy, taki diabeł

Okładka książki Jakie czasy, taki diabeł Dagmara Adwentowska, Wioletta Barciś, Agnieszka Biskup, Wojciech Gunia, Jakub Janeczek, Anna Konstanty, Piotr Kulpa, Kazimierz Kyrcz jr, Izabela Ozga, Patrycja Pancerz, Dariusz Słowik, Konrad Szybka, Katarzyna Woyciechowska
Okładka książki Jakie czasy, taki diabeł
Dagmara AdwentowskaWioletta Barciś Wydawnictwo: Okiem na Horror horror
horror
Okiem na Horror
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Bizarrotektyw Agata Francik, Aleksandra Knap, Marcin P. Kowalski, Rafał Kuleta, Kazimierz Kyrcz jr, R. A. Lafferty, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Kornel Mikołajczyk, Krzysztof Szabla, Dominika Vicente, Robert Zawadzki, Zeter Zelke, Marcin Zwoleń
Bizarrotektyw Agata Francik, Alek...
Okładka książki Horyzont Zderzeń Fantastycznych #1 (czerwiec 2023) Sabina Bacior-Chadryś, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Agnieszka Fulińska, Adam Groth, Kazimierz Kyrcz jr, Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Krzysztof Rewiuk, Michał J. Walczak, Ewa Zwolińska
Horyzont Zderz... Sabina Bacior-Chadr...
Okładka książki paskudZin #03: Bizarrowa Lista Przebojów Rafał Chojnacki, Agata Francik, Lidia Gręda, Aleksandra Knap, Kazimierz Kyrcz jr, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Kornel Mikołajczyk, Krzysztof Szabla, Paweł Szewczyk, Zeter Zelke, Marcin Zwoleń
paskudZin #03:... Rafał Chojnacki, Ag...
Żertwa. Antolo... Dagmara Adwentowska...

Okładka książki OkoLica Strachu nr 1/2016 Wojciech Chmielarz, Kazimierz Kyrcz jr, Marek Stelar, Juliusz Wojciechowicz
OkoLica Strach... Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Edmundopeja Dariusz Barczewski, Bartłomiej Dzik, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Dariusz Kuchniak, Kazimierz Kyrcz jr, Kornel Mikołajczyk, Karol Mitka, Bartosz Orlewski, Agnieszka Pilecka, Wanda Stanisławska, Michał J. Walczak, Zeter Zelke
Edmundopeja Dariusz Barczewski,...
Okładka książki Mroczne dziedzictwo. Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi Tomasz Czarny, Piotr Ferens, Norbert Góra, Dawid Kain, Anna Klejzerowicz, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Anna Musiałowicz, Jacek Piekiełko, Marek Ścieszek, Marek Świerczek, Flora Woźnica, Marek Zychla
Mroczne dziedz... Tomasz Czarny, Piot...

Tematem przewodnim opowiadań jest pewien stary znajomy ludzkości, ukryty pod maską zwykłego człowieka. Kto wie czy nawet teraz na niego nie patrzysz.

Antologie opowiadań mają to do siebie, że często ich poziom od siebie odstaje, ale na szczęście ten diabli projekt do nich nie należy.

Znajdziecie tu opowieści napisane przez Konrada Szybkę, Annę Konstanty, Dariusza Słowika, Dagmarę Adwentowowską, Wiolettę Barciś, Katarzynę Wojciechowską, Jakuba Janeczka, Patrycje Pancerz, Piotra Kulpę, Agnieszkę Biskup, Izabele Ozgę i wreszcie panów Kazimierza Kyrcza i Wojtka Gunie.

Żaden z autorów mnie nie rozczarował i szczerze życzyłbym sobie więcej takich antologii. Mimo dość powszechnego tematu jest to projekt który nie raz może zaskoczyć.

Nie sposób wypisać wszystkich zachwytów nad antologią, dlatego ograniczę się do najlepszego opowiadania. Numerem okazała się "pokusa" Anny Konstanty. To wspaniale napisana historia upadku wszelkich wartości człowieka, pokazująca jak naprawdę może działać Diabeł.

Bardzo fajny zbiorek - co ciekawe o podobnym poziomie, bo bardzo często zbiorki opowiadań są bardzo nieregularne, a obok pozycji dobrych trafiają się bardzo słabe. Antologia uniknęła tej katastrofy. A jaki "ten diabeł" - ano każdy musi sam sprawdzić.

Niezły zbiór opowiadań. Przyznam bez bicia , że spośród autorów znałem tylko Gunię , Kulpę i Kyrcza. Z całą resztą to był mój pierwszy kontakt. Ewidentnie słabe było właściwie tylko jedno opowiadanie (nie powiem które...). Próżno tu szukać biegającego gościa z rogami i kopytami. Diabeł wyglądający z kart tej książki jest bardziej subtelny. I bardziej groźny zarazem. Warto samemu sprawdzić

Bardzo dobry zbiorek. Z niecierpliwością czekałam żeby poznać pomysły kolegów - konkurentów i niektóre są naprawdę niebanalne. Diabeł może się kryć nie tylko pod postacią seksownej kobiety czy ułudy bogactwa, ale kusi nas pod postacią drogich butów na wystawie, wrażliwego poety i, co najbardziej przerażające, siedzi głęboko w nas samych.
Trzynaście smakowitych kąsków wzbogaconych o wstęp i podsumowanie, z notkami biograficznymi autorów, w bardzo estetycznej oprawie. Serdecznie polecam nie tylko miłośnikom gatunku.

Trzynaście smakowitych kąsków...

Każde czasy mają takiego diabła na jakiego zasługują. A na jakiego my zasługujemy? Takiego jak nasze życie - wszechstronnego, uwodzicielskiego, trochę schorowanego po tylu wiekach współpracy z ludźmi. Diabeł czai się wszędzie - może to sąsiad piętro wyżej, może to przypadkowo spotkany sprzedawca, może lekki podmuch wiatru który czujemy na karku to jego oddech? Diabeu niejedno ma imię i znakomicie potrafił dostosować się do zmieniającego się świata - przecież oficjalnie nie istnieje, nie widać i nie słychać go - tak samo jak nie widać i słychać krzyku bitego dziecka, które wie, że im ciszej krzyczy tym mniej boli - bo nie prowokuje. A ta antologia właśnie na odwrót - każde opowiadanie ma mocne przesłanie, prowokuje, prowokuje do myślenia. Każe się zastanowić nad tym jakie mamy czasy.

Jeśli myślałeś, że w obecnych czasach diabeł nie istnieje - przeczytaj, zło czyha bliżej niż można się tego spodziewać.

Zdecydowanie najlepszy zbiór opowiadań jaki czytałem od dłuższego czasu!"Jakie czasy,taki diabeł" to zbiór 13 historii które pochłaniają w całości,bawiąc a czasem skłaniają do przemyśleń na temat kondycji ludzkości.
Zdecydowanie warto kupić zanim przestaną być dostępne(nie żebym robił krypto reklamę ale to było najlepiej wydane pieniądze w tym miesiącu).Jestem więcej niż pewny ze opowiadania takie jak "pokusa","taki,jaki jest naprawdę" i "ocalenie" zostaną mi w głowie naprawdę długo.

• ♡2023
  • Z dedykacją
  • Autograf/dedykacja
  • Horrory DZ

Dodaj cytat z książki Jakie czasy, taki diabeł