Mam oko na litery

Wydawnictwo: Dwie Siostry
książka obrazkowa
filipinka

Zupełnie nowa odsłona cyklu Mamoko: pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w liczenie. Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Na czym gra łoś muzykant? Kto zagląda w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu...

Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Na czym gra łoś muzykant? Kto zagląda w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Liczba pod literą podpowie Ci, ile jest ich na pewno. A może zdołasz znaleźć jeszcze więcej? Do dzieła!
Jeśli potrafisz, możesz szukać słów także w innych językach.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy czyli HIPOPOTAM STUDIO – art dyrektorzy progresywnego i ultradźwiękowego studia dizajnerskiego www.hipopotamstudio.pl

źródło opisu: https://wydawnictwodwiesiostry.sklep.pl/Mam_oko_na_litery-217.html

źródło okładki: https://wydawnictwodwiesiostry.sklep.pl/Mam_oko_na_litery-217.html

Ksymena Rosiek | 2019-07-21

Moja ulubiona pozycja. Zarówno dzieci jak i dorośli bawią się świetnie wyszukując słowa na konkretne litery. Przy okazji można dzieci nauczyć wielu rzadko używanych słów:) Doskonałe dla dzieci z rodzin wielojęzycznych.

Agnieszka | 2018-03-06

Dobra do ćwiczenia słuchu fonematycznego.

Ledarg1916 | 2016-09-12

Genialna książka dla dziecka!
Uczy spostrzegawczości, niestety dziecko potrafi przy niej zamęczyć;-)

Beata | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Wszyscy wiemy, że dzieciom nauka najlepiej przychodzi przez zabawę.

Po raz kolejny przekonuję się, że Wydawnictwo Dwie Siostry potrafi przejść na wyższy poziom, proponując bardzo oryginalną formę nauki.

Każda ze stron tej pięknie wydanej kartonowej książeczki, to pełen detali obrazek. Dziecka (i naszym :)) zadaniem jest odszukanie jak największej ilości elementów, których nazwy rozpoczynają się od poszczególnych liter alfabetu.

Żeby nie było zbyt trudno, pod każda literą znajduje się podpowiedź- liczba wskazuje, ile słów możemy znaleźć na każdej ze stron.

Książeczkę można też wykorzystać do nauki języków obcych. I jak zwykle w przypadku pozycji obrazkowych- w jakikolwiek inny, kreatywny sposób.

The sky is the limit :)

wrzosia | 2016-01-20

Piękne ilustracje - tyle postaci, przedmiotów, miejsc i wydarzeń! Aż tętnią życiem! Książeczka świetna do nauki i zabawy - można poćwiczyć znajomość literek, spostrzegawczość, pamięć, a nawet poszukać słówek na daną literę w języku angielskim!

literaturkaodkangurka.blogspot.com

Sowa | 2015-08-21
Przeczytana: 2015 rok

3,5 letnie Dziecko potrafi "odfrunąć" z książką na 2 godziny!!

FiKa | 2015-07-15
Przeczytana: czerwiec 2015

Kolejna wesoła twórczość duetu Miezielińskich, Oklaski za pomysł, "nie łatwa to sztuka" powiedziała Martyna lat 7 "odnaleźć to wszystko". Każda strona to litera alfabetu od A do Z i cóż, ano to że są jeszcze cyfry i szukaj słów na dana literę w ilości pomysłu autora. Bardzo dobra książka na podróże, wspólną zabawę np. w poczekalni. Polecam.

barbara251515 | 2014-12-01
Na półkach: Przeczytane, Książki Lali
Przeczytana: 04 września 2014

Gorąco polecam !!! Świetna zabawa od 4 do 104 lat :)

Maya | 2014-03-19

Doskonała zabawa dla początkującego "alfabety"!

Basia | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

W tej publikacji szukamy rzeczy zaczynających się na daną literę.
Uwierzcie mi, wcale nie jest łatwo!