Autostrady i konie

Wydawnictwo: Czytelnik

Krzysztof Karasek Autostrady i konie Autostrady i konie to zbiór wierszy jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów polskich, cieszącego się od lat uznaniem krytyki literackiej oraz popularnością wśród czytelników. Na książkę składają się cztery części tematyczne: Elegie izbickie, Podróż do Polski, Jak śpiewają starzy tak i grają młodzi oraz Hipocampo (Siedem wierszy o koniach). Krzysztof Karasek a niegdyś czołowy poeta pokolenia Nowej Fali to twórca poszukujący nowych form literackiej ekspresji, przekraczający konwencje, łamiący stereotypy. Nic więc dziwnego, że poezja jako taka jest jednym z głównych tematów jego twórczości. Jego liryka jest niezwykle różnorodna, z jednej strony malarska, plastyczna, z drugiej zaś filozoficzna, refleksyjna. Posługując się często śmiałą metaforą, Krzysztof Karasek przypomina, że tylko w języku poezji można wypowiedzieć to, co niejasne, niejednoznaczne, a co jest treścią istnienia, co jest jego zagadką, a czego nie da się wypowiedzieć ani językiem publicystyki, ani nauki.

Śledziu | 2016-05-19
Kalayit | 2015-10-29