Traktat Pokoju między Polską a Rosją i Ukrainą. Ryga, 18 marca 1921. 85 lat później

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Oddając w ręce Państwa tę okolicznościową książeczkę, przygotowaną w 85 rocznicę podpisania Traktatu pokojowego w Rydze, pragniemy w sposób popularny przypomnieć okoliczności, w jakich został zawarty, jego treść w formie źródłowego dokumentu, nadzieje jakie z nim wiązali obywatele Białorusi, Polski, Rosji i Ukrainy oraz dramatyczne okoliczności jego upadku.Dla czytelników głębiej zainteresowanych tą problematyką dołączona została obszerna bibliografia, opracowana przez czołowy zespół polskiej bibliografistyki historyczno-wojskowej i informacji bibliotecznej, zawierająca najcenniejsze pozycje literatury naukowej, popularnej i pamiętnikarskiej szeroko oświetlającej ryską epokę naszych dziejów.

Auszrine | 2012-12-05
Na półkach