Intruzi

Okładka książki Intruzi Budd Hopkins
Okładka książki Intruzi
Budd Hopkins Wydawnictwo: Agencja Nolpress fantasy, science fiction
262 str. 4 godz. 22 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Tytuł oryginału:
Intruders: The Incredible Visitations at Copley Woods
Wydawnictwo:
Agencja Nolpress
Data wydania:
1992-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1992-01-01
Liczba stron:
262
Czas czytania
4 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
8385212027
Tłumacz:
Andrzej Mrozowski
Tagi:
Intruzi obcy
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
430
183

Na półkach: ,

Książka Budda Hopkinsa prezentuje nieco inne przyczyny porywania ludzi przez kosmitów, jak i zupełnie inny sposób ich postrzegania. Wywiady i seanse hipnotyczne prowadzone z ofiarami wzięć ujawniają zaskakujące fakty i motywy działań obcych. Okazuje się, że wcale nie są mądrymi nauczycielami, czy chcącymi nas podbić najeźdźcami. Ich cel jest zupełnie inny. Jaki? zachęcam do przeczytania. Jeśli choć ułamek z tego, co autor pisze, jest prawdą, to jest średnio ciekawie.

Książka Budda Hopkinsa prezentuje nieco inne przyczyny porywania ludzi przez kosmitów, jak i zupełnie inny sposób ich postrzegania. Wywiady i seanse hipnotyczne prowadzone z ofiarami wzięć ujawniają zaskakujące fakty i motywy działań obcych. Okazuje się, że wcale nie są mądrymi nauczycielami, czy chcącymi nas podbić najeźdźcami. Ich cel jest zupełnie inny. Jaki? zachęcam do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
51
27

Na półkach: ,

Zdecydowanie jedna z ciekawszych prac na temat kwestii UFO, oraz tzw. uprowadzeń przez 'obcych'.

Zdecydowanie jedna z ciekawszych prac na temat kwestii UFO, oraz tzw. uprowadzeń przez 'obcych'.

Pokaż mimo to

avatar
381
380

Na półkach:

Jedyna z sześciu ufologicznych książek Budda Hopkinsa, jedyna wydana w naszym języku. Napisana pod koniec lat osiemdziesiątych, u progu okresu kiedy historie o wielkogłowych, czarnookich porywaczach były na szczytach medialnej popularności: w prasie tabloidowej, popularnonaukowej, tej aspirującej do „fachowej”, filmach fabularnych, dokumentalnych ( wielki sukces serialu „Z Archiwum X”, oraz szereg produkcji spod znaku kina grozy klasy B).

Pełny tytuł wydania amerykańskiego z 1987: „Intruders: The Incredible Visitations at Copley Woods” od razu informuje nas co jest treścią książki. Autor skupia się na przeżyciach młodej kobiety z przedmieść Indianapolis, której dla zachowania anonimowości – na potrzeby książki – nadaje pseudonim Kathie Davis (tak jak zresztą wszystkim innym bohaterom i bohaterkom swoich wieloletnich dociekań).
Hopkins stara się pisać dokładnie a zarazem przystępnie – z uwagi na takie podejście do tematu, zaznajomiony już z zagadnieniem czytelnik, może czuć się nieco znużony, ale jeśli to jeden z pierwszych kontaktów z fenomenem wzięć, może to być bardzo ciekawa, poruszająca lektura. Na pewno działa na wyobraźnię, a opisy swobodnie przemieszczających się po posesji i pokojach świecących kul, budzą niepokój i zarazem fascynują. Czytelnik po zaznajomieniu się z treścią książki odnosi wrażenie, że coś w tym jest. Co jednak z tego co pisze Hopkins jest prawdą? Nie wiadomo. Sam autor na siłę niczego nie udowadnia (choć wierzy swoim rozmówcom). Podaje pewne fakty, podpiera się empirycznym dowodami. Brzmi to przekonywująco.
Niesprawiedliwym byłoby to wszystko negować. Nawet jeśli pewne schematy zostały spopularyzowane przez media i zawładnęły masową wyobraźnią, co przyczyniło się do fabrykacji tego typu relacji, niektórym świadectwom warto dać wiarę. Jendnak, właśnie w związku z powyższym – należy zachować ostrożność w ocenie. Niewątpliwe to o czym pisze Hopkins zdaje się wykraczać poza naszą standardową, uświęconą przez naukowe instytucje i autorytety wiedzę o świecie, ale te świadectwa są tak bardzo do siebie podobne (nawet na poziomie najdrobniejszych szczegółów, zawierając szereg niezwykłych prawidłowości),iż ciężko je tak po prostu lekceważyć. (Przy okazji zawierają też różne zastanawiające absurdy – od przechodzenia przez ściany po brak problemów z funkcjonowaniem szaraków w naszej atmosferze, przy naszym ciążeniu; nie można też pominąć milczeniem pewnych sprzeczności – choć faktem jest że każdy człowiek kładzie nacisk na coś innego, każdy myśli nieco inaczej, co może być powodem tych rozbieżności).
Na pewno nie można zarzucić nieżyjącemu już autorowi hochsztaplerstwa, jego analizy są rzetelne i czynione z dbałością o detale – choć jak sam przyznaje, cześć zagmatwanych, drugorzędnych informacji pomija. Stara się weryfikować poszczególne historie, nie zalewa nas sensacją, nie tworzy sztucznego napięcia. Ta książką powstała niejako w toku badań nad zagadnieniem, i Hopkins często unika podawania pewnych szczegółów, pozostawiając je do wiedzy własnej, a czyni to założywszy, że owe pomogą mu w przyszłości, w poczynieniu rozróżnień między faktycznymi porwanymi a oszustami. Hopkins stworzył nieco chaotyczną, niedoskonałą publikację – napisaną w odpowiedzi na potrzebę chwili, jak gdyby z myślą, że na pełniejsze podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Warto się z nią jednak zapoznać.
Dziś autora nie ma już z nami, jego książka ma prawie trzydzieści lat, zainteresowanie wzięciami znacznie spadło, a samo zjawisko wedle wielu badaczy (trzymających rękę na pulsie) – zanika. A może nigdy nie było prawdziwe?
Opisane w książce perypetie Kathie Davis, omawiane są obecnie w innych publikacjach na temat UFO i fenomenu wzięć. Dodaje to postaci Hopkinsa powagi, a jego pracy sznytu pionierskości.

Tłumaczenie momentami kuleje, ale ogólnie jest dobrze; w tekście niestety aż roi się od literówek, a nadmierne zaufanie do systemu korekty z wczesnego Worda skutkuje rozdzielnym, błędnym zapisem wielu wyrazów z NIE. Dziwi niekonsekwentne, zamienne używanie terminu NOL i UFO. Książkę tłumaczył Andrzej Mrozowski, ukazała się na naszym rynku w roku 1992, a powyższe mankamenty są typowe dla tego typu literatury lat dziewięćdziesiątych.

(Kiedy Hopkins wspomina o tym, że zjawisko abdukcji dotyka wszystkich warstw społecznych, pisze że zajmuje się pewnym pisarzem – chodzi o Whitleya Striebera, autora „Wspólnoty”).

Jedyna z sześciu ufologicznych książek Budda Hopkinsa, jedyna wydana w naszym języku. Napisana pod koniec lat osiemdziesiątych, u progu okresu kiedy historie o wielkogłowych, czarnookich porywaczach były na szczytach medialnej popularności: w prasie tabloidowej, popularnonaukowej, tej aspirującej do „fachowej”, filmach fabularnych, dokumentalnych ( wielki sukces serialu „Z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    21
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    8
  • UFO
    1
  • UFO, Teorie alternatywne, Paleoastronautyka, Duchy
    1
  • Chcę przeczytać: Książki
    1
  • Z dreszczykiem ... kryminał , thriller
    1
  • UFOlogia niestosowana
    1
  • Literatura "dorosła"
    1
  • Reportaż - dokument / Biografia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Intruzi


Podobne książki

Przeczytaj także