Rok 1948

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
'48
Apolonia

W 1948 roku na Anglię spadają rakiety V-2 przenoszące morderczy, dziesiątkujący ludzkość wirus.Amerykański lotnik Hoke - jeden z nielicznych ludzi odpornych na chorobę dzięki odpowiedniej grupie krwi - żyje samotnie w ruinach miasta, pośród rozkładających się trupów. Każdego dnia stara się unikać spotkania z ogarniętymi szaleństwem niedobitkami wojsk oraz z przerażonymi bezdomnymi cywilami. Zupełnie innym niebezpieczeństwem okazują się oddziały Czarnych Koszul, nazistów pod wodzą dotkniętego przedziwną chorobą generała Hubble'a, którzy polują na jego nie skażoną krew. Hoke, chcąc ratować życie swoje i innych ocalałych przed zarazą ludzi, decyduje się zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2001

źródło okładki: http://i.imgur.com/IfcUUws.jpg

Marcin | 2014-10-03

Bardzo dobra powieść. Świetny klimat post-apokaliptycznego świata zrujnowanego przez II wojnę światową. Bohaterowie są świetnie nakreśleni szczególnie ci główni, faszyści są pokazani tak sobie po za może ich przywódcą. Podoba mi się też sposób narracji, oraz to że autor przedstawia na nam stworzone przez siebie uniwersum stopniowo. Nie ma tu przedmowy czy czegoś takiego. Wszystkiego dowiadujemy się podczas lektury. Do tego zwroty akcji i stałe trzymanie napięcia. Nigdy nie wiemy co się wydarzy dalej i tak jest do samego końca. Szkoda jedynie że potyczki z faszystami są opisane miejscami nieco chaotycznie, ale i to powieść czyta się świetnie z wypiekami na twarzy. Bardzo dobra książka polecam.

Leszek | 2012-07-30

Przeczytałem kilka książek tego autora i podobały się, dlatego sięgnąłem po "rok 1948", ale niestety jak w opinii beznadziejna. Nie polecam.

Nefglarien | 2016-09-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka