Terminator 2 Dzień Sądu

Terminator 2: Judgment Day
83-85242-56-2
Terminator
Adam

O AUTORZE Randall Frakes pracował jako redaktor gazety XVI Batalionu Łączności stacjonującego w Europie. Otrzymał wówczas nagrodę "Stars and stripes" za sprawozdanie o warunkach życia w okopach pod Mannheim. Po powrocie do życia cywilnego studiował produkcję filmu w Columbia College w Los Angeles, utrzymując się z pisania dla "Analog", "Fantasy and Science Fiction" i "Fantastic". Po ukończeniu college'u pracował jako kamerzysta od efektów specjalnych w Wenecji, kalifornijskim mieście, przy "Escape from New York", "Battle Beyond the Start" i "Galaxy of Terror". Ostatecznie powrócił do pisania, współpracował z Williamem Wisherem przy "Last Thirty Days of Liberty" i pisaniu powieści na podstawie scenariusza "Terminatora" Jamesa Camerona. Frakes jest także współtwórcą futurystycznej komedii przygodowej "Hell Comes to Frogtown" i skryptu dla Marvel Comics i jego ciemnego super-bohatera "Deathlok". Niedawno ukończył "Diplomatic Immunity" dla Fries Entertainment. Jest w trakcie pisania powieści i kilku historii przeznaczonych dla filmu. Mieszka w Sylmar, w Kalifornii.

źródło opisu: opis z okładki książki.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2043

Cieszy mnie ogromnie, ze wyszła książka (na bazie scenariusza) jednego z (dwóch) najlepszych filmów SF na świecie, Terminator 2 Dzień Sądu - nadal pozostaje niekwestionowanym najlepszym filmem z serii. Na drugim zdecydowanie jest Terminator Salvation/Ocalenie, zwyczajnie film w którym akcja dzieje się w przyszłości był tym czego istotnie brakowało.

W odróżnieniu od kontynuacji, i nowa ostatnio kontynuacja by się mogła udać, gdyby nie wypaczono ikony uniwersum Terminatora, Johna Connora. To był oczywisty chwyt i do bólu przewidywalny, więc tym bardziej takie oczywiste posunięcie scenarzystów rozczarowuje. Wyraźnie też widać czerpanie z serialu.

Tym bardziej książka, jest wspaniałym zwieńczeniem, móc nie tylko obejrzeć Terminatora 2 który nie zestarzał się pod żadnym względem ale móc też przeczytać. Tym nie mniej dla wielu postać nie tylko Sary Connor ale właśnie Johna Connora stanowi wzór, niezłomności i odwago w walce gdzie stawką jest przetrwanie a wynik z góry przesądzony,...