Mirabelka1904 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 14 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-11 10:27:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-03 21:59:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-02 07:23:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-01 14:02:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Oto stałam się ofiarą kolejnego dzieła Stephen Kinga, tym razem wpadając w mroczną odchłań tytułowej "Martwej strefy" wraz z jej głównym bohaterem Johnem Smithem. Ponownie autor tworzy świetne wizerunki postaci, ale to ile "czułości" i ciepłych uczuć poczułam do "jasnowidza" przewyższyło moje oczekiwania. Dzięki temu właśnie byłam w stanie tak bardzo zagłębić się w historię, pomimo zawarcia w... Oto stałam się ofiarą kolejnego dzieła Stephen Kinga, tym razem wpadając w mroczną odchłań tytułowej "Martwej strefy" wraz z jej głównym bohaterem Johnem Smithem. Ponownie autor tworzy świetne wizerunki postaci, ale to ile "czułości" i ciepłych uczuć poczułam do "jasnowidza" przewyższyło moje oczekiwania. Dzięki temu właśnie byłam w stanie tak bardzo zagłębić się w historię, pomimo zawarcia w niej dość sporej ilości polityki, która muszę przyznać nie zawsze trafiała w mój gust. Z przyjemnością stwierdzam, iż "Martwa Strefa" jest kolejną pozycją "mistrza grozy", której zakończenie nie zawodzi, co jest względnie częstym elementem jego świetnych powieści. Polecam :)

pokaż więcej

 
2018-07-16 14:11:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-16 13:24:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Przez "Lokatorkę" przemknęłam migiem. Zakończenie przyszło tak samo szybko jak "poszło". Rozwiązanie nie powaliło mnie na kolana, gdyż jako "miłośniczka" thriller-ów, czy to książkowych, czy też filmowych, nie byłam specjalnie zaskoczona zabiegiem zastosowanym przez autora. Nie oznacza to jednak, że książka była zła. Ocena 7/10 wynika z kreacji bohaterów, która w mojej opinii jest wręcz... Przez "Lokatorkę" przemknęłam migiem. Zakończenie przyszło tak samo szybko jak "poszło". Rozwiązanie nie powaliło mnie na kolana, gdyż jako "miłośniczka" thriller-ów, czy to książkowych, czy też filmowych, nie byłam specjalnie zaskoczona zabiegiem zastosowanym przez autora. Nie oznacza to jednak, że książka była zła. Ocena 7/10 wynika z kreacji bohaterów, która w mojej opinii jest wręcz genialna. Nie dość, że charakter każdej z postaci zachwyca, to jeszcze sposób w jaki z każdym rozdziałem jego (charakteru) poziom skrajności wzrasta, sprawia, że nie sposób przerywać tą intrygującą "sesję terapeutyczną" wyreżyserowaną przez JP Delaney-a. Nie wspominając już o niesamowicie ciekawym powiązaniu historii z motywem jakże nietypowego pojęcia architektury. Innymi słowy książka jako konstrukcja - świetna, jako thriller - przeciętna. Pozycja obowiązkowa dla każdego maniaka gatunku. ;)

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:10:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Potraktowany piórem Kinga nawet tak kiczowaty motyw jak "wampiryzm', może przeistoczyć się w mrożący krew w żyłach i trzymający w napięciu horror. Z każdą kolejną historią autorstwa "Mistrza" mój podziw względem jego umiejętności wzrasta. To w jaki sposób budował on napięcie, równomiernie rozkładał sceny popychające akcje na przód, przeplatając je miłymi dla "oka" czytelnika opisami relacji... Potraktowany piórem Kinga nawet tak kiczowaty motyw jak "wampiryzm', może przeistoczyć się w mrożący krew w żyłach i trzymający w napięciu horror. Z każdą kolejną historią autorstwa "Mistrza" mój podziw względem jego umiejętności wzrasta. To w jaki sposób budował on napięcie, równomiernie rozkładał sceny popychające akcje na przód, przeplatając je miłymi dla "oka" czytelnika opisami relacji bohaterów czy nawet samej konstrukcji społecznej Jerusalem sprawia, że dotarcie do ostatniej kartki jest jak sen, który przeżywasz całym sobą aż do momentu nagłego przebudzenia... Które w moim odczuciu jest jedynym "ubytkiem" historii, otóż zakończenie nie powaliło mnie na kolana, przez co nie wpasowuje się do całej otoczki dzieła. Lecz taki mankament jest bezsilny wobec mojego nieposkromionego entuzjazmu względem "Miasteczka Salem". 8/10 GORĄCO POLECAM ;)

pokaż więcej

 
2018-06-16 21:02:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-16 21:00:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-16 20:57:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-16 07:58:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-05-29 12:29:37
Ma nowego znajomego: RasTen OlO
 
2018-05-27 08:11:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jestem pod wrażeniem tego, jakie emocje wzbudziła we mnie lektura tej powieści. Stwierdzam, że jest to okrutnie smutna historia, dziewczyny, która padła ofiarą okrucieństwa i głupoty swoich rodziców. Z każdą kolejną stroną odczuwałam coraz to większy ból i żal dla młodej kobiety. Sceny w szpitalu psychiatrycznym genialne oddawały klimat małej, acz niepokojącej, dziwnej społeczności niczym z... Jestem pod wrażeniem tego, jakie emocje wzbudziła we mnie lektura tej powieści. Stwierdzam, że jest to okrutnie smutna historia, dziewczyny, która padła ofiarą okrucieństwa i głupoty swoich rodziców. Z każdą kolejną stroną odczuwałam coraz to większy ból i żal dla młodej kobiety. Sceny w szpitalu psychiatrycznym genialne oddawały klimat małej, acz niepokojącej, dziwnej społeczności niczym z najgorszego koszmaru. Jest jednak coś co trochę mnie w tej książce "gryzło", mianowicie zbyt przesiąknięte "młodzieżowymi" tematami rozdziały o Izzy, ale przyznaję , że świetne zakończenie przyćmiewa te kilka "niewygodnych" momentów. POLECAM ;)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
128 45 148
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd