The Violets of March

Wydawnictwo: Plume
II wojna światowa, pamiętnik
angielski
elenkaa

A heartbroken woman stumbled upon a diary and steps into the life of its anonymous author. In her twenties, Emily Wilson was on top of the world: she had a bestselling novel, a husband plucked from the pages of GQ, and a one-way ticket to happily ever after. Ten years later, the tide has turned on Emily's good fortune. So when her great-aunt Bee invites her to spend the month of March on...

Ten years later, the tide has turned on Emily's good fortune. So when her great-aunt Bee invites her to spend the month of March on Bainbridge Island in Washington State, Emily accepts, longing to be healed by the sea. Researching her next book, Emily discovers a red velvet diary, dated 1943, whose contents reveal startling connections to her own life.

A mesmerizing debut with an idyllic setting and intriguing dual story line, The Violets of March announces Sarah Jio as a writer to watch

źródło opisu: http://www.sarahjio.com/books/

źródło okładki: http://www.sarahjio.com/books/

Gosia | 2014-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Sarah Jio i już wiem, że z ciekawością sięgnę po inne jej pozycje.
Książka opisuje jeden miesiąc (tytułowy marzec) z życia Emily. Jednak historia sięga daleko wstecz do rodzinnych tajemnic sprzed lat.
Emily jest autorką jednej bestsellerowej powieści sprzed kliku lat, a ona od tego czasu nie stworzyła nic nowego. Poznajemy ją w momencie rozwodu, gdyż jej mąż odszedł do innej kobiety. Dziewczyna jest zrozpaczona, nie wie co dalej robić ze swoim życiem. Przyjaciółka doradza jej wyjazd na jakiś czas. Emily postanawia pojechać do ciotki Bee na wyspę niedaleko Seattle, gdzie jako dziecko spędzała wakacje. Ma nadzieję, że tam właśnie dojdzie do siebie. Wyspa jest mała, klimatyczna i urocza. Historia nabiera tempa, gdy Emily w domu swojej ciotki odnajduje stary pamiętnik z 1943 r. Biorąc go do ręki nawet nie przypuszcza, że przyjdzie jej się zmierzyć z mroczną, bolesną tajemnicą dotyczącą jej rodziny i wydarzeń na wyspie sprzed wielu lat....

Wioleta Sadowska | 2012-04-24

„Wszystko mogło się jeszcze ułożyć, lecz nie mogliśmy się zgrać w czasie. Nigdy nie mogliśmy się zgrać w czasie”

Sarah Jio - pisarka oraz dziennikarka. Tworzy artykuły dla magazynów o tematyce zdrowotnej. Jest autorką setek tekstów dotyczących zdrowego żywienia, diet czy odchudzania. Zdziwiło mnie to trochę, gdyż jej książki to całkowicie inna tematyka. Autorka jest też znaną blogerką. Obecnie mieszka w Seattle z mężem oraz trzema synkami.

Emily – bohaterka powieści, nazywana jest pisarką, chociaż jej twórczość to zaledwie jedna wydana książka, która stała się bestsellerem. Bohaterka znajduje się na zakręcie życiowym. Jej kariera pisarska jest na skraju upadku, mąż odchodzi od niej do innej kobiety. Emily postanawia więc wyjechać na miesiąc do dawno nieodwiedzanej ciotki Bee, zamieszkującej uroczą wyspę Bainbridge u brzegów Seattle. W starym domu pełnym historii, w jednym z pokoi niespodziewanie odnajduje pamiętnik w czerwonej oprawie z 1943 r. Dzięki niemu poznaje historię...

Elżbieta | 2017-09-24
Przeczytana: 23 września 2017

W tytule nie przypadkowo pojawiają się fiołki, które mają tu swoje szczególne znaczenie. Kwiaty doskonale są w stanie przekazać nasze uczucia, nawet te najbardziej skrywane. Czasami znaczą więcej niż jedno słowo. Fiołki to lekarstwo na złamane serce. To wyraz tęsknoty, skrywanej miłości, wierności. Symbolizują skromność, niewinność, stałość w uczuciach, tajemnicze piękno, miłość i aromat wiosny.

Cała historia toczy się w pięknym miesiącu, gdy przyroda budzi się do życia, czyli w marcu.
" Marcowe fiołki" to magia przeszłości. W tym bukiecie niezwykle urokliwych fiołków przeplatają się historie przepięknych miłości. Miłości, których się nie wybiera, których nie szukamy, które przychodzą same.
" Miłość nie była cieplarnianym kwiatem zmuszonym do niechętnego kwitnięcia. Miłość była polnym zielem na poboczu drogi niespodziewanie pokrywającym się kwiatami".

Tutaj przeszłość przenika się z teraźniejszością. Za pomocą fragmentów pamiętnika te nietuzinkowe historie w jakiś subtelny...

Kiwi | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Miesiąc z życia kobiety takiej samej, jak każda z nas.

Świetnie skonstruowana fabuła.
Prosty język. Doskonały klimat.
A to wszystko łączy tajemnicza historia sprzed lat owiana wielką, nieszczęśliwą miłością.

Ciepła i wzruszająca powieść.
Polecam bardzo serdecznie!

ChicaDeAyer | 2015-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2015

Sama nie wiem, czego spodziewałam się po tej pozycji. Szukałam czegoś lekkiego i niewymagającego przy czym mogłabym zwyczajnie odpocząć nie nadwyrężając mego zmęczonego umysłu - ten tytuł wydawał się wręcz idealny, nawet pomimo swojej przynależności gatunkowej.

Choć oczekiwań wygórowanych nie miałam, to narobiłam sobie nadziei co do treści - przecież oceny są takie dobre! Niestety, ja będę w opozycji - nie jestem usatysfakcjonowana tym, co przeczytałam. A i początkowe wytyczne legły w gruzach, bo zamiast odpocząć, to się wymęczyłam i wynudziłam. Ot, to taka typowa amerykańska historyjka, jakich było wcześniej wiele. Sama nieciekawa i przewidywalna, to jeszcze i podana w takiej samej otoczce.

Oj nie, rozczarowanie.

Kasia | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Marcowe fiołki, to cudowna opowieść o odkrywaniu swoich korzeni, rodzinnych tajemnic i walce o siebie. Nie da się jej odłożyć, dopóki nie dotrze się do ostatniej strony. Nawet, jeśli czasami wydaje się niewiarygodna i ckliwa, to historia jest ciekawie skonstruowana i bardzo wciąga. Polecam wszystkim miłośnikom tego gatunku. Szkoda, że już się skończyła....

Muminka | 2014-03-13
Przeczytana: 12 marca 2014

Uwielbiam historie z rodzinną tajemnicą w tle. Szczególne wrażenie robią na mnie opowieści o zagmatwanych ludzkich losach i niespełnionej miłości. Szczerze się ucieszyłam, gdyż obu elementów nie zabraklo podczas lektury MARCOWYCH FIOŁKOW.
Emily od razu zdobyła moją sympatię jako wrażliwa osoba, która jedzie do ciotki na wyspę leczyć rany po nieudanym małżęństwie. Nie dość, że musi uporać się z szokiem, jaki przychodzi gdy mąż Joel ja opuszcza, to jeszzce wkrótce dostaje zaproszenie na jego drugi ślub. szuka wsparcia ciotecznej babki Bee, ktora rezyduje na małej wyspie. Em zaprzyjaźnia się z mieszkańcami, wpada na dawną szkolną miłość, rozpamiętuje sielską przeszłość. Natyka się też na tajemniczy czerwony dziennik, zapiski niejakiej Esther. Opisane wydarzenia cofają ją do lat drugiej wojny światowej, i pochłania ją historia tragicznej miłości Esther do Eliotta. Wskutek sprzeczki Esther rozstała się z ukochanym, wyszła za adoratora, Elliott zaciagnął się do wojska. Mimo tego ich...

Ania | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Powieść jest doskonale napisana,szybko przeczytałam ją gdyż jest napisana prostym językiem oraz bardzo ciekawa.Fabuła jest świetnie skonstruowana,a każdy szczegół jest perfekcyjnie dopracowany.Bardzo dobrze jest tu poprowadzona tajemnicza historia,która wiąże ze sobą wszystkie postacie i dopiero na samym końcu wszystko się wyjaśnia przez co czyta się ją z zapartym tchem do ostatniej strony.
Polecam,naprawdę warto!

violabu Toczytam | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Sarah Jio swoją książką p.t. „Marcowe fiołki” udowadnia, że lekka kobieca powieść obyczajowa może być niesamowicie ciekawa i wciągająca.

Główną bohaterką jest Emily, którą poznajemy w momencie rozwodu, spowodowanego miłością jej męża do innej kobiety. By poukładać sobie myśli i odprężyć się, bohaterka wyjeżdża na wyspę do swojej ekscentrycznej ciotki. Na miejscu zastaje ją pewna tajemnica z przeszłości, która jest związana z jej rodziną. Sekret ten, ukrywany przez jej ciotkę i inne starsze osoby, dotyczy szalonej miłości dwojga ludzi w latach 40’. Kto z bohaterów sprzed lat jest dziś znany Emily? Rozwiązanie zagadki jest dla niej o tyle ważne, że może również wyjaśnić jej nie do końca poprawne relacje z matką. Dodatkowo główna bohaterka poznaje na wyspie przystojnego Jacka. Jednak dlaczego ciocia wydaje się go nie lubić?

Powieść mówi wiele o miłości, o różnych jej odcieniach, o tym, że potrafi być tragiczna w skutkach i o tym, że trzeba koniecznie pozwalać na wyjaśnienia partnera...

Pokrecona | 2014-03-26
Przeczytana: 25 marca 2014

Kolejną powieścią którą chciałabym opisać są "Marcowe fiołki" autorstwa Sarah Jio.
Jest tu ciepły klimat wiosny, bezgranicznej miłości oraz rozkwitających, pachnących miodem fiołków...
Historia rozpoczyna się zdradą i rozwodem Emily. By pogodzić się z odejściem męża i zapomnieć o tym co jeszcze boli, nasza bohaterka wyjeżdża na wyspę Bainbridge, gdzie mieszka jej ciotka Bee oraz inni przyjaciele. Emily już była na tej wyspie w dzieciństwie i wspomnienia przyciągają ją jak magnes. Nie spodziewa się tego,że właśnie los tak chciał. Od wyjazdu na wyspę ,nic już nie będzie takie samo... Odmieni się życie jej i kilku innych ludzi.
W domu u ciotki Emily odnajduje tajemniczy, zniszczony latami pamiętnik. Historia w nim zaczyna się z początków lat 40 i ku zdziwieniu bardzo przypomina jej własne życie... Kto napisał ten pamiętnik? Dlaczego wpadł akurat w jej ręce? I dlaczego przyjaciółka jej ciotki nalega, by przeczytała go do końca?
I tu zaczyna się kolejna historia kogoś, kto jest...

Życzenia z okazji Dnia Kobiet [KONKURS]

Jutro święto Kobiet i z tej okazji wraz z wydawnictwem Znak zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania powieść „Marcowe fiołki”, a dokładnie jej nowe wydanie przygotowane na specjalne życzenie polskich czytelniczek.