Okładka książki Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie

Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie

Autor:
wydawnictwo
Wydawnictwo Poznańskie
historyczna
typ
papier
6,56 (9 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Celem tego zbioru była popularyzacja lokalnych, wrocławskich i dolnośląskich tradycji ludowych. Pierwsza część obejmuje większość wrocławskich podań historycznych, druga stanowi wybór podań dolnośląskich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2013-07-25
Przeczytana: 2007 rok

"Legendy i podania", to fascynująca opowieść o dawanych dziejach Dolnego Śląska, to krótkie opowiadania wyjaśniające nam przyczyny powstania najróżniejszych miejscowości, budowli, nazw własnych miejsc... Są to historie, które warto czytać dzieciom na dobranoc, by rozbudzić w nich świadomość i mały patriotyzm, zamiłowanie do poznawania historii najbliższego otoczenia. To wspaniałe, że profesor Kwaśniewski postanowił stworzyć tak cudowne dzieło, które zapewne niejednej osobie jest bliskie sercu. Styl, w jakim pisane są legendy i podania jest ciekawy, łatwy, a tym samym pozwala przenieść się w odległe nam czasy przybliżając nam legendarne i historyczne postaci i ich dzieje. Książka warta polecenia każdemu, kto ma cokolwiek wspólnego z Dolnym Śląskiem lub komuś, kto wybiera się w tamte strony na wycieczkę lub po prostu chce poznać historię...

matkas | 2014-07-14

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica