Legendy wrocławskie i dolnośląskie

2015-01-01
legendy Śląsk lehendy śląskie legendy wrocławskie Wrocław Dolny Śląsk podania

2051

Na półkach: , , , , , ,

Wspaniały zbiór legend i podań z obszaru Dolnego Śląska, dający okazję poznać region, jego tradycje i wierzenia.

Niektóre legendy znałem bardzo dobrze, potrafią zmrozić krew żyłach. W dzisiejszych czasach duchy, wodniki, królewny, króle, rycerze można spotkać raczej już w książkach dla dzieci. Stare wierzenia ludowe fajnie się czyta. Coś dla odmiany można przeczytać czego ludzie bali się. Zdziwiłem się że o Wrocławiu jest tyle legend.

Moja recenzja:

Wrocławianie, co ogólnie wiadomo, uważają swoje miasto za najpiękniejsze i najlepsze na świecie, które nie ustępuje w niczym Paryżowi czy Wiedniowi, nie mówiąc już o Warszawie. Jeśli Wrocławianie mieliby cokolwiek do powiedzenia, Wrocław zostałby niekwestionowaną stolicą Polski, jeśli nie Europy,a może i nawet całego świata ;-).

Ja, rodowita Wrocławianka zakochana w swoim...

"Legendy i podania", to fascynująca opowieść o dawanych dziejach Dolnego Śląska, to krótkie opowiadania wyjaśniające nam przyczyny powstania najróżniejszych miejscowości, budowli, nazw własnych miejsc... Są to historie, które warto czytać dzieciom na dobranoc, by rozbudzić w nich świadomość i mały patriotyzm, zamiłowanie do poznawania historii najbliższego otoczenia. To...

• Chcę w prezencie
  • Historia
  • Domowa biblioteczka
  • Baśnie, Podania, Legendy, Mitologie
  • Przeczytane w 2018
  • Mity i legendy

Dodaj cytat z książki Legendy wrocławskie i dolnośląskie