Labirynty nie z tej ziemi

Okładka książki Labirynty nie z tej ziemi Thomas Flintham
Okładka książki Labirynty nie z tej ziemi
Thomas Flintham Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Labirynty i łamigłówki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Labirynty i łamigłówki
Thomas Flintham's Marvellous Mazes
Nasza Księgarnia
2014-02-28
2014-02-28
Agata Napiórska

Okładka książki Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici! Pamela Butchart, Thomas Flintham
Szkolne szaleń... Pamela Butchart, Th...

Pewnie kiedy spojrzycie na tę okładkę to od razu skojarzycie, że niedawno opisywałam Wam coś bardzo podobnego tylko zamiast gromady małpek na okładce była gromada pingwinków ;) Tak, tak, wtedy pisałam o książce "Łamigłówki nie z tej ziemi", dzisiaj przedstawię Wam coś równie fajnego, a mianowicie "Labirynty nie z tej ziemi" :)

Jak się pewnie domyślacie książki te różnią się jedynie tym, że w tamtej znaleźć mogliśmy przeróżne zadania takie jak na przykład łączenie kropek, szukanie różnic itp. Tutaj natomiast są tylko i wyłącznie labirynty, ale wiecie co? Są one tak różne, tak fajne, tak ciekawe i zabawne, że nawet dzieciakom nie przepadającym za labiryntami z pewnością się one spodobają. Po prostu nie ma innej opcji ;)

Na początku książki małe ludziki, a właściwie labiryntowi technicy tłumaczą nam (no dobra naszemu dziecku) na czym polega rozwiązywanie tych wszystkich, często naprawdę dziwnych labiryntów. A zawsze oznacza start, B zawsze oznacza metę. I w każdym z napotkanych tutaj labiryntów nasze dziecko ma za zadanie przejście z punktu A do B. Proste prawda ;) ?

A same labirynty? Co w nich takiego niezwykłego? Oj powiem Wam, że zdecydowanie wszystko! Są przeróżne, są przedziwne, są ciekawe i zabawne. A podczas ich rozwiązywania na swojej drodze spotkamy masę przeróżnych postaci :) Pomożemy na przykład małemu krecikowi wdrapać się na niedźwiedzia, aby mógł mu powiedzieć, że przez jego tańce nie może spać. Pomożemy wiewióreczce wdrapać się po licznych gałęziach na sam szczyt drzewka. Pomożemy małemu króliczkowi wydostać się z jego norki, aby mógł się pobawić z kolegami. Poznamy Małego Rycerza i wspólnie z nim przeżyjemy mnóstwo przygód. Pomożemy pajączkowi dostać się do jego mamy. Pomożemy małemu robotowi zejść z wieżowca na ziemię. Pomożemy myszce schować się w norce przed sową, a dżdżownicy przed gawronami...

Zadań jest tutaj o wiele więcej, poznamy tutaj mnóstwo różnych postaci, w różnych sytuacjach i jestem pewna, że nasze dzieciaczki z przyjemnością pomogą im wszystkim odszukać drogę do celu :) Książką jestem zachwycona, syn mój także więc wcale nie mam co dużo się tutaj rozpisywać. Moim zdaniem takie labirynty to wspaniała zabawa, bardzo mądre zagospodarowanie dziecięcego czasu, bo w końcu dziecko nasze poprzez rozwiązywanie takich zadań uczy się koncentracji i spostrzegawczości. I wydanie też mnie zachwyca, mimo że ilustracje są bez koloru to mi ani odrobinę to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - bardzo mi się to podoba. Bo to takie dwa w jednym nie sądzicie? Po rozwiązaniu wszystkich labiryntów pozostaje nam fajna kolorowanka, prawda ;) ? Ja jak najbardziej polecam. Nikodem bardzo dobrze bawi się podczas wypełniania tej książeczki, jestem pewna, że z Waszymi dzieciaczkami będzie tak samo :)

Jak się pewnie domyślacie książki te różnią...

Labirynty są świetne, super zrobione, ale wielka szkoda, że czarno białe i na słabym papierze. W porównaniu z Big Maze Book wypada bardzo słabo. Niemniej przedszkolak będzie nią zainteresowany.

Na wakacjach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki.
W podróży czy na wyjazdach, gdy nie zawsze pogoda dopisuje warto mieć w pogotowiu coś, co zainteresuje nasze dzieciaki.
Niedawno odkryłam fantastyczny zbiór przeróżnych labiryntów.
Jeśli zastanawiacie się, co takiego fascynującego może być w labiryntach, to koniecznie zajrzyjcie do tej książki. Tu żaden labirynt nie wygląda zwyczajnie.
Każde z zadań, aż się prosi o to, żeby wziąć kredkę i połączyć ze sobą punkty A i B.
Bo to prawdziwe "Labirynty nie z tej ziemi"!
Będziemy tu brnąć przez gałęzie, przez pole pełne gawronów, przez śnieżne zaspy, przez tunel czasoprzestrzenny czy słoneczne promienie. Czeka na nas międzygwiezdny slalom i niezwykła pajęczyna.
Tu można zabłądzić nawet wśród sowich piór czy w niedźwiedzim futrze!
W tej Krainie Labiryntów czekają na nas różni ciekawi bohaterowie i ich niezwykłe przygody.
Każda łamigłówka to nowe wyzwanie dla małych bystrzaków. Tu mamy ich ponad 70.
Jedne są łatwiejsze, inne bardziej skomplikowane - do wyboru do koloru :)
Zasada jest jedna - startujemy w punkcie "A" i zmierzamy do punktu "B".
Autorem labiryntów jest słynny ilustrator Thomas Flintham.
Taka zabawa jest nie tylko świetną rozrywką, ale także doskonale rozwija logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz wyobraźnię przestrzenną.
A więc ... do dzieła!
Uważajcie, żeby się nie zgubić :)

Zdjęcia wnętrza książki na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/07/labirynty-nie-z-tej-ziemi.html

Na wakacjach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki.
Niedawno odkryłam fantastyczny zbiór przeróżnych labiryntów.

Zastanawiałem się czy to jeszcze książka i czy warto będzie o niej pisać. Kiedy pojawiła się w domu to wiedziałem, ze niezależnie od mojego widzimisię będzie trzeba o niej wspomnieć na blogu. Z informacji od znajomych i tego co widuję na zaprzyjaźnionych blogach to nadal szaleje jakaś infekcja wśród młodych czytelników. I to dla nich są Labirynty nie z tej Ziemi . Nasz mały jak wziął w książeczkę w swe łapki to zniknął na godzinę, a kiedy chore dziecko znika na godzinę oznacza to chwilę błogiego spokoju dla rodzica (lub czas na piekielnie szybkie wykonanie zaplanowanego obiadu). Ten tytuł to zbiór labiryntów, duży zbiór. Są labirynty prostsze i są trudniejsze, są na dwie strony i na mały kawałek. Prawie wszystkie okraszone są króciutka notką, autor wplótł także pomiędzy labirynty dwie proste historyjki. Jedna o Małym Rycerzu który próbuje uratować królestwo, a druga o Astropiotrku który szuka dla siebie odpowiedniej planety. Oczywiście droga do sukcesu obu bohaterów wiedzie przez labirynty.

Plusy to mnogość labiryntów, dużo zabawy dla dzieci i różny poziom łamigłówek.
Minusem jest to, że niestety książeczka jest czarno-biała.

Polecam i tym chorym i tym zdrowym maluchom szukającym drogi :)

dwa zdjęcia zawartości znajdziecie na www.tramwajnr4.pl

• Dla dzieci
  • Poszukuję
  • Nasza Księgarnia
  • JAQp
  • Książki dla dzieci
  • Pablito
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Labirynty nie z tej ziemi