Wyprawa po skarb

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z dreszczykiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-26-8
żółty smok, smoki, detektywi

Bohaterowie znani z książek „Żółty Smok & Żółty Smok”, czyli dwaj detektywi: kogut i smok, a także smoczyca Sofijka, królik Gustaw, Szperuch, Mamlas, gwarek i czarownica Mariolka, którzy wystąpili w „Akademii Detektywów”, mają mapę wyspy. Skarb jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko przygotować się do wyprawy. Bo z dżunglą nie ma żartów. Każdy zabiera więc to, co niezbędne: Mamlas – ciągutki, Szperuch – komarerę, uszaty – kapelusze, smok i smoczyca – siebie… i hop! do teleportera! Nie wiedzą jeszcze, co oznacza spotkanie z miskożółwiem i ze sprężynowym wężem! Nie wiedzą, że skarb może także odnaleźć ktoś inny… Bajka detektywistyczno-przygodowa ze sporą dawką humoru i magią w tle.

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka Sp. z o.o., 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Bajka Sp. z o.o., 2010

katecz | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Od książek, które są przeznaczone dla dzieci doskonalących umiejętność czytania oczekuję, żeby miały duże litery i w miarę prostą fabułę, tak by dzieci czytając samodzielnie, nie miały problemów ze zrozumieniem tekstu.

W tej książce spotkamy czasem ambitniejsze słownictwo jak: kaskader, surdut, intuicja, wiersz biały, pseudonim, telepatia itp., ale autor tłumaczy je w przypisach.

"Wyprawa po skarb" jest pozycją fantastyczną dla dzieci (bo i zaklęcia i czary), ale przede wszystkim książką przygodową, która momentami jest nawet zabawna.
Dla mojego syna i dla mnie była to miła odmiana po tych głównie detektywistycznych książkach dla dzieci, które syn próbował czytać wcześniej.

No i najważniejsze - książka zaciekawiła syna, więc chciał ją sam czytać.

pietrych | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Są książki których wolałbym, aby mój syn nie czytał, bo historie w nich zawarte są głupie czy ogólnie mówiąc nieodpowiednie, ale jeśli dają radość dziecku to przymykam na to oko. Ale nie należy do nich"Wyprawa po skarb". Są książki napisane pięknym językiem, ale zupełnie nieciekawe. To również nie jest "Wyprawa po skarb". "Wyprawa po skarb" nie jest ani ciekawa, ani piękna, ani wartościowa. Jej plusem jest to, że pogadaliśmy z synem o złej literaturze i sztuce w ogóle.