Blonde geisha
Japonia, miłość, gejsza,

Wczesna wiosna 1892 roku przyniosła w Japonii silniejszą niż zwykle porę deszczową. Japończycy nazywają ją "deszczami śliwy", gdyż przychodzi ona, kiedy owoce są już dojrzałe i obiecują nowe podniety. Tak jak dziewczyna, która staje się kobietą. Dziewczyna taka jak ja. Starożytna japońska tradycja związana z pięknem, erotyką i seksem skrywa wiele tajemnic, które poznać mogą tylko nieliczni....

Starożytna japońska tradycja związana z pięknem, erotyką i seksem skrywa wiele tajemnic, które poznać mogą tylko nieliczni. Dla cudzoziemców są one w ogóle niedostępne. Kiedy Amerykanin Edward Mallory w obawie przed zemstą groźnego japońskiego księcia Kira-samy musi ukryć piętnastoletnią córkę w Herbaciarni Drzewa Wspomnień, Kathlene wkracza nagle w zmysłowy świat gejsz.

W czasie kolejnych lat w herbaciarni będącej ekskluzywnym klubem gejsz Kathlene uczy się sztuki uwodzenia i zaspokajania potrzeb mężczyzn. Przygotowuje się także do rytuału "sprzedaży wiosny", czyli utraty dziewictwa.

Mężczyzną gotowym zapłacić za ten zaszczyt jest bogaty baron Tonda-sama, będący na usługach księcia Kira-samy. Baron podejrzewa, że piękna kandydatka na gejszę jest dziewczyną, której na zlecenie księcia od trzech lat poszukuje. Kathlene skrycie pragnie innego mężczyzny, wie jednak, że baronowi nie wolno się sprzeciwić. Gdyby się na to odważyła, ściągnęłaby śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno na dom gejsz, jak i na siebie samą...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Aneladgam | 2018-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Ponad trzysta stron twardych sutków, wilgotnych wagin i sztywnych penisów. Szmatława książka, w której poza podnieceniem nie dzieje się NIC. To było napisane przez ekspertkę od spraw Japonii? To ja się boję ekspertów...

Arlene84 | 2018-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Nie, nie i jeszcze raz nie! Wynurzenia nastoletniej amerykańskiej erotomanki, której uroiło się, że zostanie prostytutką , czyli w jej mniemaniu gejszą. Brrrrr... dramat....

ppaulinaa | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Dosyć przyjemna jako książka erotyczna. Nie należy się spodziewać głębokiego studium kultury japońskiej, ani rozbudowanej psychiki postaci. Dosyć ładny język jak na powieść tego typu, wyjątkowo nie był wulgarny.

Sandra | 2018-07-30
Przeczytana: 16 lutego 2018

Wyszperałam tę książkę w piwnicy u mojej mamy gdzie przechowywała książki od znajomej, a że nie miałam niczego lepszego pod ręką skusiłam się. Czytałam dzielnie, choć po kilkunastu stronach przestałam się łudzić, że będzie lepiej. Banalny jeżyk, banalni bohaterowie i banalna historia. Aż dziw bierze, że autorka jest konsultantką czy inna znawczynią w sprawach Japonii, bo miejscami wydawało mi się, że taki laik jak ja wie jakby lepiej. Denerwowała mnie główna bohaterka, która śliniła się na widok prawie każdego mężczyzny i której największym marzeniem na świecie było zostać gejszą, ale z takim tyci tyci wyjątkiem, że będzie żyć po swojemu i nie słuchać się nikogo, czyli bez głównej zasady towarzyszącej życiu gejszy jaką jest posłuszeństwo. Nie polecam.

książek: 2009
Embodiment_of_Evil | 2018-05-17
Na półkach: Przeczytane, ***Posiadam***
Przeczytana: 17 maja 2018

Okładka: 6,25/10
Treść: 2,5/10

Ta książka jest tak zła, że nawet nie chce mi się do niej pisać szczegółowej recenzji.

Tragiczny język (pseudo-poetycki, będący czystą grafomanią, momentami żenująco śmieszną – zdanie dla przykładu z samego początku książki: „Czasami też pijał herbatę ze mną. Łaskotała mnie ona w usta i pobudzała do śmiechu"; no ba, ja też często nie mogę wytrzymać ze śmiechu pijąc herbatę i bawię się wtedy niemal tak samo dobrze, jak schodząc po schodach), kulawa i absurdalna fabuła (Amerykanka w peruce udająca Japonkę, bez trudu wtapiająca się w otoczenie i pozostająca incognito), akcja kręcąca się tylko i wyłącznie wokół seksu (w zasadzie bohaterowie o niczym innym nie myślą, a wszelkie penisy, szparki, ale też i księżycowe groty pojawiają się często-gęsto i nie da się bez nich przebrnąć nawet strony). Do tego dochodzą żałosne próby uczynienia z książki czegoś więcej niż słabego erotycznego czytadła w postaci wplatania wątków „sensacyjnych” (cudzysłów...

blackcherry | 2017-10-24
Przeczytana: 06 września 2017

Książka pt. " Blond gejsza" to ciekawa historia o młodej dziewczynie cudzoziemce, która chciała zostać Gejszą i z pewnych przyczyn tak też się potoczyło jej życie.
Ogólnie uważam, że książka ta posiada bardzo erotyczne przesłanie i niestety gejsze po tej książce kojarzą mi się jednak z kurtyzaną niż wyrafinowaną dostoją kobietą. Zdecydowanie było zbyt wiele scen erotycznych, które stawały się monotonne i wywoływały wręcz śmiech na sali.. jak np. " szanowny k***s" , chociaż może taki był właśnie zamysł autorki, aby te sceny były zabawne w swej powadze.
Wszystko w tej książce było trochę przesadzone, a najbardziej motyw "księcia z bajki" , który nagle pojawia się z ni stąd ni z owąd i ratuje swoją damę ..
Myślę, że książka była wciągająca i ciekawa jednak mocno ubarwiona. Mimo wszystko myślę, że zapada w pamięć.

Ewa | 2017-09-23
Przeczytana: 08 maja 2017

Interesująca opowieść o Amerykance, która chciała zostać gejszą i dzięki losowi udaje się jej to. Na drodze jednak spotyka miłość i musi dokonać wyboru.

Alina | 2017-02-11

Sama fabuła nie była porywająca, dodatkowo wydanie, które posiadałam miało całą masę literówek... jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak beznadziejną korektą, przez którą książka znacznie straciła na wartości...

bloodymystery | 2017-01-14
Przeczytana: 08 stycznia 2017

"Prosił, bym do niego przyszła. Naga.
Posłuchałam go, zakrywając piersi rękami.
Powiedziałam mu, że wielu mężczyzn
może zaznać rozkoszy w mych ramionach,
Ale swoje serce oddam tylko jednemu."
Pani Jioyoshi, 1867

Alice M | 2016-03-18
Przeczytana: 17 marca 2016

Bohaterką książki jest młoda Kathlene Mallory, którą ojciec chciał uchronić przed śmiercią i ukrył w pewnej herbaciarni i świecie gejsz. Kathlene bardzo chciała zostać gejszą, ale pragnęła też prawdziwej miłości i chciała oddać się temu, którego pokocha. Książka wprowadza czytelnika w świat pełen erotyzmu japońskich gejsz i ich tajemnic. Bohaterka książki pokazuje jak ważne są marzenia i miłość oraz, że należy oddać swoje ciało tylko temu kogo się darzy odwzajemnionym uczuciem.