Perfumy Kleopatry

Seria: Powieść Erotyczna
Wydawnictwo: HarperCollins
Cleopatra’s perfume
elita, perfumy,

Europa, 1939 rok Nad światem zbierają się ciemne chmury, wybuch wojny jest tylko kwestią czasu. Jednak elity balują i bawią się w ekskluzywnych klubach, w których królują dekadencja i perwersja. Jedynym zmartwieniem tych ludzi jest zaspokojenie własnych żądzy... Lady Eve Marlowe ma wszystko, co potrzebne do prowadzenia rozwiązłego życia - dobre pochodzenie, majątek, urodę i nieposkromiony...

Europa, 1939 rok

Lady Eve Marlowe ma wszystko, co potrzebne do prowadzenia rozwiązłego życia - dobre pochodzenie, majątek, urodę i nieposkromiony apetyt seksualny. Ma też wyjątkowo cenny skarb - recepturę perfum przygotowanych ponoć dla samej Kleopatry. Niepokojący, uwodzicielski zapach działa na zmysły i wyzwala pożądanie.
Siła starożytnego eliksiru wciąga Eve w niebezpieczną grę. Przemierzając metropolie Europy i Afryki, lady Marlowe odrzuci resztki wstydu i zasmakuje w czysto cielesnej rozkoszy

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Joanna | 2017-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2017

jak ocenić tę książkę???? każdy z nas ma jakieś fantazje... nawet te erotyczne. co do reszty to tak sobie. przygoda, wojna, spiski, szpiedzy. nie rozumiem tylko PERFUM KLEOPATRY. po prostu bujda.

Katherina87 | 2015-04-20

Europa 1939 rok.

Nad światem zbierają się czarne chmury. Wybuch wojny jest tylko kwestią czasu. Nie przeszkadza to jednak elitom w zabawach zaspokajających ich wyrafinowane pragnienia. W egzotycznych i ekskluzywnych klubach oddają się rozkoszom cielesnym, nie zwracając uwagi na świat rozpadający się na ich oczach.

Eve Marlowe ma wszystko, czego potrzeba, aby wieść dekadenckie życie: urodę, majątek, pozycję społeczną, odwagę... i nienasycony apetyt na erotyczne przygody. Posiada również wyjątkowy skarb- perfumy starożytnego pochodzenia, które, jak powiadają, zostały przygotowane dla samej Królowej Królów- Kleopatry. Uwodzicielskie, zniewalające, tajemnicze są zapachem czystej zmysłowości.

Starożytny eliksir ma taką moc, że wciąga Lady Marlowe w grę dużo bardziej niebezpieczną niż ta, którą prowadziła w mrocznych pokojach osobliwych klubów.

Kiedy naziści rozrywają Europę i Afrykę Północną na strzępy, Eve Marlowe, ogarnięta żądzą cielesnych doznań, zaczyna rozpalającą zmysły...

Kittin | 2010-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Bardzo się zawiodłam na tej książce. Pozbawiona jest spójności, wszystko jest ogromnie pomieszane i niedopracowane, zauważyłam też wiele nieścisłości. Sceny erotyczne są zbyt nachalne i perwersyjne, brak jakiejkolwiek puenty, przesłania. Główna bohaterka, pomimo wielu barwnych opisów, pozostaje dla mnie obojętna, nie potrafię jej zrozumieć. Naczelny wątek książki, czyli magiczne perfumy, jest po prostu śmieszny! Bardzo irytowało mnie ciągłe zwracanie się „Drogi czytelniku” oraz opisywanie w czasie teraźniejszym sytuacji, których w rzeczywistości nie była w stanie wtedy opisać, np. „Wpadamy w straszne turbulencje. Wszystko, co nie jest przymocowane, fruwa w powietrzu, włączając w to moją filiżankę i pamiętnik.” Jak mogła pisać w tym pamiętniku, skoro fruwał w powietrzu?! Ledwo dobrnęłam do końca, chwilami miałam ochotę rzucić tą książką w ścianę. Zdecydowanie nie polecam. Poza ładną okładką, chwytliwym tytułem i zapachową saszetką nie ma nic do zaoferowania.

Dużo erotyki, perwersji oraz nieładu. Pozycja idealna na podróż.

Scarlett | 2011-05-04
Przeczytana: 2011 rok

Polecam tę książkę.
Nie będę wgłębiać się w zawiłości fabuły, ale opowiada o Eve Merlowe i jej erotycznych eksploracjach.
Jak dla mnie opowiada ona o obsesjach. Bohaterka ma obsesje na punkcie trzech mężczyzn swojego życia, obsesje na punkcie seksu, obsesje na punkcie kokainy. I pokazuje jak destrukcyjne są wszelkie obsesje i jak bardzo różni się to od miłości.
Do tego znajdziemy idealne oddaną atmosferę Kairu i faszystowskiej Europy.

Marta Kilian | 2013-12-17
Przeczytana: grudzień 2013

Do książki wróciłam po trzech latach. Kiedy pierwszy raz zasiadłam do lektury, pierwszych kilka stron owiało mnie dusznym zapachem perfum Kleopatry, które odstraszył mnie od czytania. Z wielkim bólem i wyrzutami sumienia odłożyłam powieść do biblioteczki. Parę dni temu, zupełnie przypadkowo, w wyniku splotu najróżniejszych wydarzeń życiowych sięgnęłam po nią znów. Dziś bez wahania mogę stwierdzić, że fanki Greya nie rozczarują się, bo jest to pozycja, która powstała znacznie szybciej od 50 odcieni szarości i jest o niebo lepsza!
Powieść przesycona jest erotyzmem. W odróżnieniu od E. L. James, Jina Bacarr umieszcza akcję wydarzeń w ciekawych ramach czasowych, na przeddzień wybuchu II wojny światowej. Interesujący i egzotyczny jest również kraj, w jakim rozgrywa się akcja wydarzeń – Egipt, kraj który wówczas był mekką dla europejskiej arystokracji, która uciekała na afrykański kontynent, by spełnić swoje najbardziej wyuzdane marzenia erotyczne.
Perfumy Kleopatry mają podobny klimat...

Joanna | 2015-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Jestem szczerze zaskoczona tym, że ta książka ma tak dobre oceny. Raz na jakiś czas lubię sobie przypomnieć dlaczego nie sięgam po tego typu literaturę. Książkę dostałam więc przeczytać wypada :) Autorka nie dała rady... akcja jest kiepska, poplątana i nieskładna. Opisy podbojów seksualnych bohaterki jak dla mnie można było przeskoczyć i nic się nie traciło. A zaznaczam, że to ok połowa książki... Irytujące, powtarzające się zwracanie do czytelnika- Drogi czytelniku, mój drogi czytelniku, jeśli jeszcze tam jesteś i czytasz-, pisanie w czasie w którym pisać nie mogła- "Przyciskam nos do szyby (...),odkładam pióro i biegnę na spotkanie by go przytulić(..)"- no i sama główna bohaterka (jedyny plus, że sama przyznaje, że BYŁA płytka i głupia)sprawiły, że książka mnie zmęczyła. Jedną gwiazdkę dodałam ponieważ końcówka była spoko, coś się zaczęło dziać (przestała sypiać z kim popadnie) i nawet byłam ciekawa jak to autorka rozwiąże :)Książka o której szybko zapomnę (taką mam nadzieję)...

Alicja | 2014-01-25
Na półkach: 2011, Przeczytane

Ta książka to porno w wydaniu papierowym. Nie polecam.

Natalia | 2016-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2016

Ciekawa i wciągająca opowieść o życiu, nałogach, miłości, wojnie... Łatwo przenieść się w historię pięknej amerykanki. Powieść ukazuje jak czasem można zniszczyć sobie życie nie doznając miłości, ile człowiek może poprzez to stracić a ile zyskać. Co jest najważniejsze w życiu, co ma znaczenie a co tylko pozornie może uszczęśliwić. Jak można się zatracić w nieumiejętnym poszukiwaniu miłości, wartości samego siebie.

madeleine90 | 2012-02-02

Książka bardzo erotyczna i zmysłowa - momentami wulgarna i perwersyjna aczkolwiek ma w sobie coś ciekawego, coś innego.