Okładka książki Koniec świata

miłość, szczęście, romans
typ
papier
Anne_Joy
6,77 (105 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście. Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie...

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.

Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba…
Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ela | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Koniec świata nie nastąpił! Nie było tsunami, trzęsienia ziemi, ani żadnych innych kataklizmów. Przeczytałam i przeżyłam, bez większych obrażeń, a nawet bez skoków ciśnienia.

Kolejna bajka dla dużych dziewczynek. Kopciuszek, po licznych perypetiach, odnajduje swojego księcia, a potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Jak dla mnie – trochę za słodko.

Bohaterka taka jakaś za bardzo. Pełna kompleksów na tle swojego wyglądu, a budzi nie tylko zainteresowanie, ale nawet pożądanie wszystkich okolicznych facetów. Drażni swoją akuratnością, pryncypialnością, nieomylnością, a okazuje się łatwowierna i naiwna. Fabuła w pełni przewidywalna, zaskoczeń brak, a emocje niewielkie i też jakieś wybrakowane. Czyta się szybko, ale bez większych wrażeń.

Całość raczej sympatyczna, jednak w porównaniu do innych książek autorki – lekkie rozczarowanie.

Priada | 2014-06-04
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Ehhhhh.....czasami życie potrafi zaskoczyc....i tak się dzieje z bohaterką. Marylka kobietka po przejściach nie trafiała w życiu na właściwych facetów. Pierwszy chłopak tak zwana szkolna miłośc która nigdy ma się nie skończyc ucieka przy pierwszym większym kłopocie kiedy Marylka dowiaduje się że nie będzie mogła miec dzieci. Zawalczyła o swoją przyszłośc, zamieszkała na przedmieściach Warszawy w małym przytulnym domku. Od jakiegoś czasu opiekowac się zaczeła dorastającym synem swojego brata i poznaje jak to jest zajmowac się nastolatkiem. Do tego wszystkiego przepowiednia Majów i zbliżający się koniec świata.Wdaje się w romans z kolegą z pracy i....no właśnie po raz kolejny zaczynają się schody....OGROMNE schody.
Na początku miałam szczere chęci wyrzucic książkę przez okno ale dałam jej szansę i nie żałuję. Odpoczełam przy niej i czasami uśmiałam do łez. Polecam na poprawę nastroju i jako lek na wszelkie zło :).

grażyna | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Książka przedstawia nam Marylę samotną kobietę przed trzydziestką, która porzucona przez chłopaka staje się lekko zgorzkniałą kobietą. Jednak praca w agencji reklamowej nie pozwala się jej nad sobą użalać gdyż jest niesamowicie zapracowaną osobą.Na horyzoncie pewnego dnia pojawia się Marcel kolega z pracy, przystojniak, na którego widok kobiety głupieją, i zaczyna uwodzić Marylę. Pojawia sie również gdzieś w tle szwajcarski klient korzystający z usług agencji reklamowej niejaki Tadeusz vel Krzysztof Gawłowicz. Osoba ta niezmiernie wymagająca działa niezbyt dobrze na Marylę jednak zdanie można zawsze zmienić i tak się sało kiedy Marylka melduje się u swojego kliena w Szwajcarii.
To moje drugie spokanie z twórczością Izabeli Frączyk i nadal jestem pod wrażeniem. Fajna ciepa opowieść przy której człowiek odpoczywa takie są przynajmniej moje odczucia. Polecam.

gosia123 | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Uwielbiam bajki dla dużych dziewczynek,a Marylkę pokochałam od pierwszej strony.To co z tego,że podobnych historii było już 100.Ja jestem zachwyca,a już okładka to miód na moje serce

Koniec i początek

„Życie było tu i teraz, i tu i teraz trzeba było powziąć jakieś postanowienia.”*

Los bywa czasem pokrętny, sprawia, że w twoim życiu zaczynają dziać się sprawy nie do przewidzenia, sytuacje, które sprawią, że wszystko może się zmienić, ale nie do końca wiesz na dobre czy złe. Czasem warto jest zaryzykować mimo tego, że nie zna się zakończenia, w końcu kto nie ryzykuje ten nie ma. Ty właśnie postawiłaś na jedną kartę, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, jaki będzie tego efekt?

Marylka to prawie trzydziestoletnia singielka, która pracuje w agencji reklamowej jako copywriterka, w chwili obecnej ma na wychowaniu nastoletniego bratanka oraz mnóstwo pracy. Jest bardzo bystra i atrakcyjna, chociaż w to drugie nie wierzy, uważa, że jest za gruba i przeciętna. Dlatego też nie może zrozumieć czemu Marcel, najprzystojniejszy facet, któremu żadna kobieta nie jest w stanie się oprzeć, zwrócił uwagę właśnie na nią. Pomna doświadczeń z przeszłości podchodzi...

MagdaLena | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Ciepła i lekka lekturka. Idealnie czytało mi się ją, wylegując się tym samym na kanapie w pełnym słońcu, słuchając śpiewu ptaków. Choć zastosowałam do niej ze trzy podejścia, udało mi się ją nareszcie dokończyć. Dlaczego tak trudno? Sama nie wiem. Nie potrafię też do końca sprecyzować, czy lektura jest genialna, czy po prostu dobra (stąd złoty środek, czyli oceniona jako bardzo dobra). Zaskoczył mnie Marcel. Jako facet - kompletny palant. Zwłaszcza pod koniec książki. Krzysztof/Tadeusz całkiem fajniutki. Sama miałam na niego chrapkę i kurcze, szkoda, że na dobre zagościł dopiero pod koniec książki, bo najchętniej czytałabym o nim już od połowy, jak nie wcześniej. A sama bohaterka - trudno ocenić. Niby nauczona życia, a naiwnie dała się ponieść emocjom, no i te jej miłostki. Mylenie zauroczenia z miłością? Zakochanie się po dwóch spotkaniach? Błaaaagam...
Z drugiej strony czego można wymagać od książki skierowanej stricte do kobiet? Ważne, że czyta się dobrze i przyjemnie spędza się...

Ani-Ella | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Fajny pomysł na fabułę, ale jakby trochę mało wykorzystany. Czyta się szybko, jednak bez większego zaangażowania. Ot, takie czytadełko dla rozrywki.

Mońcia | 2014-11-12
Przeczytana: 07 listopada 2014

"Koniec świata" to moje pierwsze spotkanie z powieścią Pani Izabelli Frączyk. Książka napisana lekkim, wręcz swobodnym językiem z elementami slangu młodzieżowego może zaciekawić miłośników historii obyczajowych i fanów rodzimej literatury.

Marylka Limanowska to przedsiębiorcza i porywcza kobieta po trzydziestce. Pracuje w agencji reklamowej, ma własny dom z ogródkiem i nieźle radzi sobie w życiu. Bohaterka zajmuje się swoim dorastającym bratankiem Kubą, którego ojciec przebywa w szpitalu po urazie kręgosłupa. Marylka prawie cały swój wolny czas poświęca na zawodowe przedsięwzięcia. Jedno z takich priorytetowych zleceń związane jest z weekendowym wyjazdem do Sopotu i okazuje się być brzemienne w skutkach. W rezultacie doprowadza do zmiany pracy i sporej rewolucji w życiu bohaterki. Życie bowiem przygotowało Marylce nie lada niespodziankę.

Tytuł powieści nawiązuje do przewidywanego przez Majów końca świata, który miał nastąpić 21.12.2012 roku i wątek ten często przewija się w...

diunam | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Kiedy tylko zobaczyłam „Koniec świata” Izabelli Frączyk w zapowiedziach Wydawnictwa Prószyński, po prostu wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać. Kusiła piękna okładka utrzymana w ciepłych odcieniach bursztynu. Kusił też opis z tyłu książki, który zapowiadał wciągającą i ciekawą fabułę. Krótko mówiąc pokładałam w tej książce spore nadzieje.

Marylka to młoda i atrakcyjna dziewczyna, choć zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze swych walorów. Jak większość kobiet uważa, że jest gruba i brzydka. Wyimaginowane niedoskonałości rekompensuje sobie w pracy. Świetnie radzi sobie w reklamie, całkowicie poświęcając się temu co robi. Odkąd zostawił ją narzeczony, nie ma ochoty na kolejne związki. Pewnego razu ze zdziwieniem zauważa, że zainteresował się nią najprzystojniejszy facet w całej firmie. Dlaczego ze zdziwieniem? Przecież ona jest gruba i brzydka, a on to chodzący ideał męskiej urody. Czy zainteresowanie Marcela jest szczere? No i czy Marylka zaufa jeszcze jakiemuś mężczyźnie?

Coż …...

knigoholiczka | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Jestem pod wrażeniem. Nie dalej jak rok temu przeczytałam ( i zrecenzowałam) poprzednią książkę autorki pt "Dziś jak kiedyś". Zachwyciła ona moją mamę, mi temat nie podszedł, jakoś nie do końca się mi spodobała. Z ciekawością więc sięgnęłam po "Koniec świata" ciekawa wrażeń. Wiecie co, książka mnie zachwyciła do tego stopnia, że nie mogłam jej odłożyć.
"Koniec świata" to opowieść o życiu Maryli. Kobieta ma generalnie udane życie, dobrą pracę, do szczęścia brakuje jej tylko mężczyzny. Już na początku w pracy spotyka Marcela, który nie ukrywa, że ma ochotę poznać bliżej Marylę. Nie ukrywam, od razu w mojej głowie zaświeciło się światełko i pomyślałam, że spotkanie miłości na początku książki i związek z nim przeczy innym powieściom, gdzie wszystko jest dawkowane czytelnikowi stopniowo. Ta książka była też dobrym sprawdzianem dla mojej intuicji. Wiele rzeczy, o których myślałam sprawdziło się więc można powiedzieć, że jest trochę przewidywalna. W tym wypadku jednak absolutnie mi to...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku