6,62 (149 ocen i 36 opinii)
miłość, szczęście, romans
Anne_Joy

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście. Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie...

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.

Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba…
Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2014

• W krainie kolibrów
  • Odlotowa Czternastka
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Chłopaki niech płaczą
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Pogromca lwów

6,8 (30 ocen i opinii)
Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

8,06 (53 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ela | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Koniec świata nie nastąpił! Nie było tsunami, trzęsienia ziemi, ani żadnych innych kataklizmów. Przeczytałam i przeżyłam, bez większych obrażeń, a nawet bez skoków ciśnienia.

Kolejna bajka dla dużych dziewczynek. Kopciuszek, po licznych perypetiach, odnajduje swojego księcia, a potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Jak dla mnie – trochę za słodko.

Bohaterka taka jakaś za bardzo. Pełna kompleksów na tle swojego wyglądu, a budzi nie tylko zainteresowanie, ale nawet pożądanie wszystkich okolicznych facetów. Drażni swoją akuratnością, pryncypialnością, nieomylnością, a okazuje się łatwowierna i naiwna. Fabuła w pełni przewidywalna, zaskoczeń brak, a emocje niewielkie i też jakieś wybrakowane. Czyta się szybko, ale bez większych wrażeń.

Całość raczej sympatyczna, jednak w porównaniu do innych książek autorki – lekkie rozczarowanie.

Anna | 2015-05-03
Przeczytana: 01 maja 2015

Lubicie bajki, na przykład o Kopciuszku? Jeśli tak, to proponuję jej współczesną wersję, którą czyta się lekko, szybko i przyjemnie.
Marylka - pracownica dobrze prosperującej firmy reklamowej, singielka z wyboru, daje się zauroczyć koledze z pracy, który jej się podoba, ale którego w swej własnej ocenie nie jest warta. Dziewczyna uważa, że wiele jej brakuje do ideału kobiety, którą mógłby się zainteresować Marcel. A jednak zakochuje się w nim i ma nadzieję, że to uczucie jest wzajemne.
W pracy jednym z głównych jej zleceniodawców jest szwajcarski biznesmen o polskich korzeniach - Krzysztof Gawłowicz, dla którego przygotowuje kampanię reklamową, a którego uważa za opryskliwego, pewnego siebie, nieprzejednanego. Kiedy na omówienie końcowych efektów pracy spotyka się z nim w Genewie, okazuje się on miłym i sympatycznym facetem, wyraźnie zainteresowanym Marylką.
Książkę czyta się szybko, napisana jest w lekkim stylu, potrafi rozbawić i wzruszyć, ot typowe kobiece czytadło na weekend.

Priada | 2014-06-04
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Ehhhhh.....czasami życie potrafi zaskoczyc....i tak się dzieje z bohaterką. Marylka kobietka po przejściach nie trafiała w życiu na właściwych facetów. Pierwszy chłopak tak zwana szkolna miłośc która nigdy ma się nie skończyc ucieka przy pierwszym większym kłopocie kiedy Marylka dowiaduje się że nie będzie mogła miec dzieci. Zawalczyła o swoją przyszłośc, zamieszkała na przedmieściach Warszawy w małym przytulnym domku. Od jakiegoś czasu opiekowac się zaczeła dorastającym synem swojego brata i poznaje jak to jest zajmowac się nastolatkiem. Do tego wszystkiego przepowiednia Majów i zbliżający się koniec świata.Wdaje się w romans z kolegą z pracy i....no właśnie po raz kolejny zaczynają się schody....OGROMNE schody.
Na początku miałam szczere chęci wyrzucic książkę przez okno ale dałam jej szansę i nie żałuję. Odpoczełam przy niej i czasami uśmiałam do łez. Polecam na poprawę nastroju i jako lek na wszelkie zło :).

książek: 2046
gosia123 | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Uwielbiam bajki dla dużych dziewczynek,a Marylkę pokochałam od pierwszej strony.To co z tego,że podobnych historii było już 100.Ja jestem zachwyca,a już okładka to miód na moje serce

grażyna | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Książka przedstawia nam Marylę samotną kobietę przed trzydziestką, która porzucona przez chłopaka staje się lekko zgorzkniałą kobietą. Jednak praca w agencji reklamowej nie pozwala się jej nad sobą użalać gdyż jest niesamowicie zapracowaną osobą.Na horyzoncie pewnego dnia pojawia się Marcel kolega z pracy, przystojniak, na którego widok kobiety głupieją, i zaczyna uwodzić Marylę. Pojawia sie również gdzieś w tle szwajcarski klient korzystający z usług agencji reklamowej niejaki Tadeusz vel Krzysztof Gawłowicz. Osoba ta niezmiernie wymagająca działa niezbyt dobrze na Marylę jednak zdanie można zawsze zmienić i tak się sało kiedy Marylka melduje się u swojego kliena w Szwajcarii.
To moje drugie spokanie z twórczością Izabeli Frączyk i nadal jestem pod wrażeniem. Fajna ciepa opowieść przy której człowiek odpoczywa takie są przynajmniej moje odczucia. Polecam.

Koniec i początek

„Życie było tu i teraz, i tu i teraz trzeba było powziąć jakieś postanowienia.”*

Los bywa czasem pokrętny, sprawia, że w twoim życiu zaczynają dziać się sprawy nie do przewidzenia, sytuacje, które sprawią, że wszystko może się zmienić, ale nie do końca wiesz na dobre czy złe. Czasem warto jest zaryzykować mimo tego, że nie zna się zakończenia, w końcu kto nie ryzykuje ten nie ma. Ty właśnie postawiłaś na jedną kartę, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, jaki będzie tego efekt?

Marylka to prawie trzydziestoletnia singielka, która pracuje w agencji reklamowej jako copywriterka, w chwili obecnej ma na wychowaniu nastoletniego bratanka oraz mnóstwo pracy. Jest bardzo bystra i atrakcyjna, chociaż w to drugie nie wierzy, uważa, że jest za gruba i przeciętna. Dlatego też nie może zrozumieć czemu Marcel, najprzystojniejszy facet, któremu żadna kobieta nie jest w stanie się oprzeć, zwrócił uwagę właśnie na nią. Pomna doświadczeń z przeszłości podchodzi...

Ani-Ella | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Fajny pomysł na fabułę, ale jakby trochę mało wykorzystany. Czyta się szybko, jednak bez większego zaangażowania. Ot, takie czytadełko dla rozrywki.

Ewelina | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Okładka zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po ta ksiażkę.Historia jakich wiele ze szczęśliwym zakończeniem.Mimo to podobała mi się.

Magda | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Ciepła i lekka lekturka. Idealnie czytało mi się ją, wylegując się tym samym na kanapie w pełnym słońcu, słuchając śpiewu ptaków. Choć zastosowałam do niej ze trzy podejścia, udało mi się ją nareszcie dokończyć. Dlaczego tak trudno? Sama nie wiem. Nie potrafię też do końca sprecyzować, czy lektura jest genialna, czy po prostu dobra (stąd złoty środek, czyli oceniona jako bardzo dobra). Zaskoczył mnie Marcel. Jako facet - kompletny palant. Zwłaszcza pod koniec książki. Krzysztof/Tadeusz całkiem fajniutki. Sama miałam na niego chrapkę i kurcze, szkoda, że na dobre zagościł dopiero pod koniec książki, bo najchętniej czytałabym o nim już od połowy, jak nie wcześniej. A sama bohaterka - trudno ocenić. Niby nauczona życia, a naiwnie dała się ponieść emocjom, no i te jej miłostki. Mylenie zauroczenia z miłością? Zakochanie się po dwóch spotkaniach? Błaaaagam...
Z drugiej strony czego można wymagać od książki skierowanej stricte do kobiet? Ważne, że czyta się dobrze i przyjemnie spędza się...

Mońcia | 2014-11-12
Przeczytana: 07 listopada 2014

"Koniec świata" to moje pierwsze spotkanie z powieścią Pani Izabelli Frączyk. Książka napisana lekkim, wręcz swobodnym językiem z elementami slangu młodzieżowego może zaciekawić miłośników historii obyczajowych i fanów rodzimej literatury.

Marylka Limanowska to przedsiębiorcza i porywcza kobieta po trzydziestce. Pracuje w agencji reklamowej, ma własny dom z ogródkiem i nieźle radzi sobie w życiu. Bohaterka zajmuje się swoim dorastającym bratankiem Kubą, którego ojciec przebywa w szpitalu po urazie kręgosłupa. Marylka prawie cały swój wolny czas poświęca na zawodowe przedsięwzięcia. Jedno z takich priorytetowych zleceń związane jest z weekendowym wyjazdem do Sopotu i okazuje się być brzemienne w skutkach. W rezultacie doprowadza do zmiany pracy i sporej rewolucji w życiu bohaterki. Życie bowiem przygotowało Marylce nie lada niespodziankę.

Tytuł powieści nawiązuje do przewidywanego przez Majów końca świata, który miał nastąpić 21.12.2012 roku i wątek ten często przewija się w...