Koniec świata

miłość, szczęście, romans
typ
papier
Anne_Joy
6,67 (119 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście. Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie...

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.

Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba…
Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ela | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Koniec świata nie nastąpił! Nie było tsunami, trzęsienia ziemi, ani żadnych innych kataklizmów. Przeczytałam i przeżyłam, bez większych obrażeń, a nawet bez skoków ciśnienia.

Kolejna bajka dla dużych dziewczynek. Kopciuszek, po licznych perypetiach, odnajduje swojego księcia, a potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Jak dla mnie – trochę za słodko.

Bohaterka taka jakaś za bardzo. Pełna kompleksów na tle swojego wyglądu, a budzi nie tylko zainteresowanie, ale nawet pożądanie wszystkich okolicznych facetów. Drażni swoją akuratnością, pryncypialnością, nieomylnością, a okazuje się łatwowierna i naiwna. Fabuła w pełni przewidywalna, zaskoczeń brak, a emocje niewielkie i też jakieś wybrakowane. Czyta się szybko, ale bez większych wrażeń.

Całość raczej sympatyczna, jednak w porównaniu do innych książek autorki – lekkie rozczarowanie.

Priada | 2014-06-04
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Ehhhhh.....czasami życie potrafi zaskoczyc....i tak się dzieje z bohaterką. Marylka kobietka po przejściach nie trafiała w życiu na właściwych facetów. Pierwszy chłopak tak zwana szkolna miłośc która nigdy ma się nie skończyc ucieka przy pierwszym większym kłopocie kiedy Marylka dowiaduje się że nie będzie mogła miec dzieci. Zawalczyła o swoją przyszłośc, zamieszkała na przedmieściach Warszawy w małym przytulnym domku. Od jakiegoś czasu opiekowac się zaczeła dorastającym synem swojego brata i poznaje jak to jest zajmowac się nastolatkiem. Do tego wszystkiego przepowiednia Majów i zbliżający się koniec świata.Wdaje się w romans z kolegą z pracy i....no właśnie po raz kolejny zaczynają się schody....OGROMNE schody.
Na początku miałam szczere chęci wyrzucic książkę przez okno ale dałam jej szansę i nie żałuję. Odpoczełam przy niej i czasami uśmiałam do łez. Polecam na poprawę nastroju i jako lek na wszelkie zło :).

grażyna | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Książka przedstawia nam Marylę samotną kobietę przed trzydziestką, która porzucona przez chłopaka staje się lekko zgorzkniałą kobietą. Jednak praca w agencji reklamowej nie pozwala się jej nad sobą użalać gdyż jest niesamowicie zapracowaną osobą.Na horyzoncie pewnego dnia pojawia się Marcel kolega z pracy, przystojniak, na którego widok kobiety głupieją, i zaczyna uwodzić Marylę. Pojawia sie również gdzieś w tle szwajcarski klient korzystający z usług agencji reklamowej niejaki Tadeusz vel Krzysztof Gawłowicz. Osoba ta niezmiernie wymagająca działa niezbyt dobrze na Marylę jednak zdanie można zawsze zmienić i tak się sało kiedy Marylka melduje się u swojego kliena w Szwajcarii.
To moje drugie spokanie z twórczością Izabeli Frączyk i nadal jestem pod wrażeniem. Fajna ciepa opowieść przy której człowiek odpoczywa takie są przynajmniej moje odczucia. Polecam.

gosia123 | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Uwielbiam bajki dla dużych dziewczynek,a Marylkę pokochałam od pierwszej strony.To co z tego,że podobnych historii było już 100.Ja jestem zachwyca,a już okładka to miód na moje serce

Koniec i początek

„Życie było tu i teraz, i tu i teraz trzeba było powziąć jakieś postanowienia.”*

Los bywa czasem pokrętny, sprawia, że w twoim życiu zaczynają dziać się sprawy nie do przewidzenia, sytuacje, które sprawią, że wszystko może się zmienić, ale nie do końca wiesz na dobre czy złe. Czasem warto jest zaryzykować mimo tego, że nie zna się zakończenia, w końcu kto nie ryzykuje ten nie ma. Ty właśnie postawiłaś na jedną kartę, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, jaki będzie tego efekt?

Marylka to prawie trzydziestoletnia singielka, która pracuje w agencji reklamowej jako copywriterka, w chwili obecnej ma na wychowaniu nastoletniego bratanka oraz mnóstwo pracy. Jest bardzo bystra i atrakcyjna, chociaż w to drugie nie wierzy, uważa, że jest za gruba i przeciętna. Dlatego też nie może zrozumieć czemu Marcel, najprzystojniejszy facet, któremu żadna kobieta nie jest w stanie się oprzeć, zwrócił uwagę właśnie na nią. Pomna doświadczeń z przeszłości podchodzi...

MagdaLena | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Ciepła i lekka lekturka. Idealnie czytało mi się ją, wylegując się tym samym na kanapie w pełnym słońcu, słuchając śpiewu ptaków. Choć zastosowałam do niej ze trzy podejścia, udało mi się ją nareszcie dokończyć. Dlaczego tak trudno? Sama nie wiem. Nie potrafię też do końca sprecyzować, czy lektura jest genialna, czy po prostu dobra (stąd złoty środek, czyli oceniona jako bardzo dobra). Zaskoczył mnie Marcel. Jako facet - kompletny palant. Zwłaszcza pod koniec książki. Krzysztof/Tadeusz całkiem fajniutki. Sama miałam na niego chrapkę i kurcze, szkoda, że na dobre zagościł dopiero pod koniec książki, bo najchętniej czytałabym o nim już od połowy, jak nie wcześniej. A sama bohaterka - trudno ocenić. Niby nauczona życia, a naiwnie dała się ponieść emocjom, no i te jej miłostki. Mylenie zauroczenia z miłością? Zakochanie się po dwóch spotkaniach? Błaaaagam...
Z drugiej strony czego można wymagać od książki skierowanej stricte do kobiet? Ważne, że czyta się dobrze i przyjemnie spędza się...

Ani-Ella | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Fajny pomysł na fabułę, ale jakby trochę mało wykorzystany. Czyta się szybko, jednak bez większego zaangażowania. Ot, takie czytadełko dla rozrywki.

Mońcia | 2014-11-12
Przeczytana: 07 listopada 2014

"Koniec świata" to moje pierwsze spotkanie z powieścią Pani Izabelli Frączyk. Książka napisana lekkim, wręcz swobodnym językiem z elementami slangu młodzieżowego może zaciekawić miłośników historii obyczajowych i fanów rodzimej literatury.

Marylka Limanowska to przedsiębiorcza i porywcza kobieta po trzydziestce. Pracuje w agencji reklamowej, ma własny dom z ogródkiem i nieźle radzi sobie w życiu. Bohaterka zajmuje się swoim dorastającym bratankiem Kubą, którego ojciec przebywa w szpitalu po urazie kręgosłupa. Marylka prawie cały swój wolny czas poświęca na zawodowe przedsięwzięcia. Jedno z takich priorytetowych zleceń związane jest z weekendowym wyjazdem do Sopotu i okazuje się być brzemienne w skutkach. W rezultacie doprowadza do zmiany pracy i sporej rewolucji w życiu bohaterki. Życie bowiem przygotowało Marylce nie lada niespodziankę.

Tytuł powieści nawiązuje do przewidywanego przez Majów końca świata, który miał nastąpić 21.12.2012 roku i wątek ten często przewija się w...

diunam | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Kiedy tylko zobaczyłam „Koniec świata” Izabelli Frączyk w zapowiedziach Wydawnictwa Prószyński, po prostu wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać. Kusiła piękna okładka utrzymana w ciepłych odcieniach bursztynu. Kusił też opis z tyłu książki, który zapowiadał wciągającą i ciekawą fabułę. Krótko mówiąc pokładałam w tej książce spore nadzieje.

Marylka to młoda i atrakcyjna dziewczyna, choć zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze swych walorów. Jak większość kobiet uważa, że jest gruba i brzydka. Wyimaginowane niedoskonałości rekompensuje sobie w pracy. Świetnie radzi sobie w reklamie, całkowicie poświęcając się temu co robi. Odkąd zostawił ją narzeczony, nie ma ochoty na kolejne związki. Pewnego razu ze zdziwieniem zauważa, że zainteresował się nią najprzystojniejszy facet w całej firmie. Dlaczego ze zdziwieniem? Przecież ona jest gruba i brzydka, a on to chodzący ideał męskiej urody. Czy zainteresowanie Marcela jest szczere? No i czy Marylka zaufa jeszcze jakiemuś mężczyźnie?

Coż …...

Ewelina | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Okładka zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po ta ksiażkę.Historia jakich wiele ze szczęśliwym zakończeniem.Mimo to podobała mi się.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku