Metallica: All That Matters

Okładka książki Metallica: All That Matters Paul Stenning
Okładka książki Metallica: All That Matters
Paul Stenning Wydawnictwo: Plexus Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Metallica: All That Matters
Plexus Publishing
2010-02-01
2010-02-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Czy na 340. stronach da się opisać pełną historię Metalliki? Pełnej się nie da, ale Paul Stenning w swojej książce wcale nie silił się na mega szczegółową historię. Tym zajęli się już wcześniej Joel McIver i Mick Wall. Dostajemy natomiast całkiem przemyślany konspekt biografii. Nie ma tu opisów długich tras, tysięcy zagranych koncertów itp. Autor przedstawił w dużej części studyjną „dłubaninę”. Nagrywanie "Kill ‘Em All" – zero opisu warunków pierwszej trasy koncertowej – nagrywanie "Ride the Lightning" – zero opisu trasy itd., itd. Stąd na przykład z okresu 1993 – 1995 możemy poczytać ledwie o dwóch sprawach: wydaniu "Live Shit: Binge & Purge" oraz dostajemy króciuteńką wzmiankę o koncercie w Tuktoyaktuk. Następnie wielki skok do 3. czerwca 1996 i wydania "Load".

Ważna rzecz dotycząca polskiego tytułu:

W polskim tłumaczeniu winno być "Wszystko, co ma znaczenie", bo tak też brzmi oryginalny tytuł: "All That Matters". Nie ma w tej książce żadnych wielkich szczegółów. Autor skoncentrował się na tym, co rzeczywiście jest najważniejsze, czyli na twórczości Metalliki.

pełna recenzja:

• Posiadane książki
  • METALLICA
  • DIVERS
  • Metallica
  • Muzyczne
  • Metallica (James Hatfield)
  • Muzyka

Dodaj cytat z książki Metallica: All That Matters