Slash. Rockowy dom wariatów

Paul Stenning Wydawnictwo: Anakonda Seria: Gwiazdy sceny biografia, autobiografia, pamiętnik
Slash. Surviving Guns N' Roses, Velvet Revolver & Rock's Snake Pit
Slash Paul Stenning Guns N' Roses Velvet Revolver

Recenzje oficjalnych recenzentów i

O pięknym Slash’u

4 Link do recenzji

Podwyższam ocenę za nowatorskie wartości poznawcze. Pierwsze łał (gimnazjalne jak narracja) jest takie, że Gn'R to wyjątkowy zespół był, i że Slash pił, ćpał i wymiatał, i w związku z tym i z fryzurą w cylindrze stał się ikoną. Drugie łał wynika z podprogowego przesłania ekologicznego książki: papier należy oszczędzać. Maj fejwrit Brytol płakał, jeśli czytał.

Typowo broszurkowa książka,suche fakty,mało prywaty,próba gloryfikacji głównego bohatera,niepotrzebna zbytnio,ponieważ sam w sobie jest postacią ciekawą i niewymagającą tego typu zabiegów.
Spodziewałam się dostać od tej książki jakiegoś takiego poczucia,że da mi wiedzę o swoim bohaterze,szerszą niż ta z nagłówków gazet...Niestety nic takiego nie otrzymałam.

Nie można...

Zdecydowanie spodziewałem się czegoś lepszego.

Kocham Guns N' Roses i Slasha oraz jego solowe projekty. Więc ta książka musiała trafić w moje łapki, chociaż długo zwlekałam z kupnem. Cena mnie odstraszała i wreszcie kupiłam, chyba za 35 zł, a kilka miesięcy później w Inter Marche pojawiła się za 12 zł. Trochę mi się z tego powodu smutno zrobiło :(

W tej recenzji nie chciałabym rozpisywać się o samym Slashu czy GNR, bo...

Lekkie, przyjemne, niezobowiązujące

Wierzę, że są na świecie osoby, które mogą nie znać Slasha. Sądzę jednak, że jest ich niewiele, bo Saul Hudson jest w dzisiejszych czasach postacią niemal kultową. Nieodmiennie fascynuje swoim oryginalnym stylem - "czarne, kręcone włosy opadające na twarz, cylinder na głowie, papieros przyklejony w kąciku ust jakby na stałe i butelka Jacka Daniel'sa na podorędziu", ale...

Pięć lat po tym, jak oryginał ukazał się na rynku anglojęzycznym, nadwiślańscy miłośnicy gitarzysty w kapeluszu mają okazję przeczytać to, co... pewnie wiedzą o nim bardzo dobrze. Ale tak to jest z książkami o idolach. Jeśli natomiast o Slashu nie wiesz nic lub wiesz niewiele, te 230 stron powinno cię zainteresować. Dzieciństwo, pierwsza gitara jako prezent od babci,...

1903

Po przeczytaniu tej biografii mogę z całą pewnością stwierdzić, że autor jest równie stuknięty na punkcie bohatera tej książki jak ja. I chyba właśnie z tego powodu książka posiada kilka nieprzyjemnych wad.

Po pierwsze - po co tyle wulagaryzmów? Rozumiem, że to biografia człowieka, który nie stroni od używania tzw. brzydkich słów, ale to nie powód aby go naśladować!...

Dyskusje

• Muzyka