Iron Maiden. Historia Żelaznej Dziewicy

Iron Maiden: 30 Years of the Beast: The Complete Unauthorised Biography
biografia, autobiografia, pamiętnik
Marek S. Fog
Iron Maiden heavy metal

Od pierwszych stron książki widać, że autor jest oddanym fanem zespołu. Wydaje mi się, że z tego powodu biografia jest wygładzona i nie ma w niej miejsca na słowa krytyki oraz ostrzejsze spojrzenie na niektóre sytuacje. Na plus książki działa to, że autor przeprowadził wiele wywiadów z muzykami przez lata, które połączył w zgrabną całość i przeprowadza nas krok po kroku...

Uwaga!!! Totalnie nieobiektywna książka o Iron Maiden, co nie oznacza, ze jest to totalna klapa. Mimo, że wychwalanie Ironów i ujmowanie innym artystom(zespołom)jest widoczne na każdym kroku, to książkę czyta się lekko. Pod względem treści i zawartych w niej faktów jest to całkiem niezła pozycja.

zasłużoną krytykę tej książki znajdziesz tu:

Ja tylko dodam że trochę wybrania się ona wielką ilością cytatów i fragmentów wywiadów.

Bogata i wyczerpująca bografia zespołu. Wada: napisał ją - co wciąż podkreśla - wielki fan Iron Maiden, co rzutuje na jej obiektywność. Słaba tez oprawa ilustracyjna książki. Ale żródło wiedzy o zespole ogromne.

Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, autor jednak bez wątpienia kocha Ironów miłością bezgraniczną, przez co krytyki wobec Żelaznej Dziewicy jest tutaj jak na lekarstwo :D

Bardzo dobrze opisana historia jednego z największych heavy metalowych zespołów na świecie.

Bardzo ciekawie opisana biografia mojego ulubionego zespołu heavymetalowego :)
Jest pełna zabawnych treści, lubię ją czytać od strony, jaka mi się otworzy.

Czytanie książek o zespołach heavy metalowych, to raczej nudna czynność. Mam na myśli perspektywę raczej starego łobuza, za którego się uważam. Jest tak, bo za stary jestem na tak infantylną idolatrię, czy nienaturalny zachwytu nad właściwie prostą interpretacją bluesowo-rockowych patentów. Jednak trzeba przyznać Iron Maiden, to rozpoznawalna w świecie marka i każdy twórca...

Wiele osób zarzuca książce, że jest napisana w mocno stronniczy sposób. By może jest to fakt, aczkolwiek uważam, że najlepszą osobą, która może napisać czyjąś biografię jest oddany fan zespołu, pisarza, kogokolwiek o kim pisze. Pozycja obowiązkowa dla fanów Żelaznej Dziewicy :)

Pełno błędów, kiepski język, autr psychofan

Dyskusje

• Biografie