Król Naftowy

Der Ölprinz
Krak-Buch
1993-01-01
1993-01-01

Jak zwykle, lekko, łatwo i przyjemnie.

Jak zwykle, lekko, łatwo i przyjemnie.

190917 audio G5.
Trzyma poziom, jednak nie zawsze mogłem skupić uwagę na akcji - może lektor, może momentami wiało nudą, a może moje problemy dnia? Dobrze, że pojawiają się znani bohaterowie - Sam Hawkens, Hobble Frank, ciotka Droll oraz oczywiście Old Shatterhand i Winnetou. Jest też kilku nowych - bardzo charakterystycznych. Muszę teraz zrobić sobie dłuższą przerwę od Karola Maya.

190917 audio G5.

Dobrzy to dobrzy, źli to źli, za dużo postaci, większość nie ma żadnego znaczenia.

Kolejna część przygód wielkiego wodza Apaczów - Winnetou i Old Shaterhanda. Jak zwykle u Maya Bardzo wyraziste postacie. Dobry to dobry, a zły to zły i już. Najbardziej polubiłem kantora emeritusa Mateusza Aureliusza Hampel z Klotzsche pod Dreznem poszukującego inspiracji do wielkiej opery w dwunastu aktach.

Książka, niestety podoba mi się średnio. Niektóre fragmenty po prostu mnie nudziły. Jeszcze do połowy czytałam wszystko, tak później co nudniejsze fragmenty omijałam.
Nie poleciłabym tej książki znajomym. Zdecydowanie za to, mogę polecić inne książki Karola May'a, np. Czarny Mustang.

stare dobre czasy :)

stare dobre czasy :)