Zaświaty za kulisami

Wydawnictwo: Psychoskok
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
Aneta

Czytelniku, napisałem dwie książki o Bogu i zaświatach, jednak nie mają one nic wspólnego z nauką, jaką głosi Kościół. Jedna z koleżanek zapytała mnie, dlaczego chcę walczyć z Kościołem, przecież to jest nierealne, on ma za dużą władzę. Nie zależy mi na szkalowaniu Kościoła i walce z nim. Moje narzędzie walki to wiedza. Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły...

Moje narzędzie walki to wiedza. Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły (nie tylko katolicki) wprowadzają ludzi w błąd, opowiadając o Bogu, zaświatach i „tajemnicach wiary”. Otóż mącą ludziom w głowach na całym świecie, nie szczędząc środków finansowych i nie przebierając w sztuczkach psychologicznych.

Ich głównym celem jest zwabienie w sieci potencjalnego wyznawcy, a następnie wyłudzanie od niego pieniędzy (chrzty, komunie, śluby, pogrzeby i popularna „taca”). Oczywiście głoszą wzniosłe hasła o Bogu, o zbawieniu, o miłości, jednocześnie uważając swoją wiarę i swoje zasady za jedynie słuszne. Zwabiony wyznawca jest zastraszany tym niby-kochającym Bogiem, piekłem i unicestwieniem duszy za wykroczenia przeciw Bogu, a raczej przeciwko głoszonym przez nich ślepym ideom.
Większość ludzi zadaje sobie mnóstwo pytani i szuka na nie klarownych odpowiedzi. Np.

1. Dlaczego się urodziłem i po co? Co chcę osiągnąć w życiu?
2. Czego chce się nauczyć i doświadczyć w obecnym życiu?
3. Dlaczego musimy umrzeć unicestwiając własne ciało?
4. Czy po śmierci ogarnia nas pustka, nicość? Jaki byłby wtedy cel życia?
5. Czy człowiek ma duszę?
6. Co to jest dusza?
7. Co dzieje się z duszą człowieka po śmierci?
8. Czy rzeczywiście istnieje drugi świat?
9. Co robimy w zaświatach?
10. Czy powracamy na ten świat w następnej inkarnacji?

Ludzie powinni szukać odpowiedzi na te pytania, ale nie w kościołach i różnych wyznaniach religijnych, ponieważ tam usłyszą tylko wymijające lub mętne odpowiedzi i nadal pozostaną niedoinformowani. Poszczególne kościoły i wyznania mają swoje, jedynie słuszne odpowiedzi i każą w nie wierzyć pod groźbą kary boskiej i wiecznego potępienia. Zastraszeni ludzie najczęściej boją się szukać innych odpowiedzi i zgłębiać w mało logiczne dogmaty, kiedy podświadomość mówi im co innego, a trzeźwy umysł podpowiada: „Do licha, coś tu jest nie tak!”. Jednak kościół jak zwykle będzie wtedy starał się przekonać wyznawcę, np. oferując mu lekarstwo – tabletki na serce w formie różańca i nakazując: „Módl się do Boga, żeby oddalił od ciebie szatana, który podpowiada ci te złe myśli”. Jednak cóż złego jest w tym, że człowiek chce zgłębiać to, co niepoznane, że chce wiedzieć więcej o sobie i zaświatach? Tak więc, Czytelniku, przemyśl swoje ziemskie powołanie.

źródło opisu: 978-83-7900-151-4

źródło okładki: 978-83-7900-151-4

Northman | 2018-02-25
Przeczytana: 20 lutego 2018

Coś... z zaświatów ;)

Książka dość odmienna od tych, które zwykle mam w rękach... Ciężko trochę mi się tak naprawdę do niej odnieść. Chyba już przez wzgląd na samą jej tematykę... nie ma co się czarować, każdy mniej lub bardziej w zaświaty wierzy lub nie, jednak wszelkie publikacje na ten temat zwykło się traktować po prostu jak szarlataństwo ;) (nieprawdaż?).

Kociszewski zdaje się podchodzić do tematu zaświatów poważnie. Energie, byty w zaświatach, kontakt ze zmarłymi... siły o charakterze - było nie było - nadprzyrodzonym... Ciężko to ocenić. Więc nie ocenię. Jednak jeśli kogoś taka tematyka interesuje, ciekawi (a tacy się pewnie znajdą), to książka wydaje się być fajną propozycją na początek zapoznania się z tematem zaświatów jako takich... Jedno jest pewne - czy i co "tam jest", tego nie wie nikt ;) ... Jednak teorii na ten temat i rozważań jest mnóstwo. Potraktowałbym więc tę książkę jako jedno z takich właśnie rozważań, i to w dość strawnej (nawet dla szydercy) formie...

Aneta | 2014-01-02

książka przełamująca stereotypy dotyczące różnego typu kontaktów z zaświatami, duchami czy energiami nie z naszego fizycznego świata

Mirosława | 2018-05-16
Macharet | 2012-09-23