Róża_Bzowa

Współczesne wydania klasycznych dzieł polskiej sztuki kulinarnej są doskonałą publikacją zarówno dla miłośników tradycyjnej kuchni, jak i entuzjastów posiłków opartych na naturalnych produktach. Słynne książki Lucyny Ćwierczakiewiczowej utrzymane w klimacie staroświeckiego domostwa przenoszą czytelnika do świata pełnego ciepła, zapachów, bogactwa zasobnych spiżarni i cynowych naczyń.

Najnowsze edycje zachowując piękny styl dziewiętnastowiecznej polszczyzny, mają uwspółcześnioną pisownię oraz towarzyszące przepisom wygodne tabele przeliczeń miar i wag wraz z licznymi współczesnymi komentarzami. Czytelnik znajdzie w nich przepisy na cały rok od: ciast, nalewek i kompotów zaczynając, po konfitury, syropy, marynaty i sery.

źródło opisu: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=964

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/ns/?p=964

Małgorzata | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Z ciekawości przejrzałam, poczytałam fragmenty, bo o pani Ćwierczakiewiczowej ostatnio głośno się zrobiło, ale... to nie moje klimaty, nie moja kuchnia. Poza tym, kto dzisiaj robi zupę rakową? Albo pieczyste z zająca? Kuchnia dla wybrańców. Dzisiejsza domowa kucharka pracująca na dwa etaty nie ma tu czego szukać. Ale można z książką się zapoznać w celach historycznych żeby wiedzieć co niegdyś jadali ci co kasę posiadali.

Octopus | 2015-10-21
Przeczytana: 2001 rok

ach, gdzie te czasy :-)
te wspaniałe potrawy wymagają czasu, aby je przygotować oraz grona przyjaciół, aby przy nich biesiadować

Wilma | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Warte posiadania są nie tylko książki, które są ucztą dla ducha, ale także (przede wszystkim?) te, których obecność pod ręką ułatwia życie. Książek kucharskich nie lubię, większość przepisów mam w głowie, ale coś takiego jak 365 obiadów przyda się nawet doświadczonej pani domu. Czasami zwyczajnie brakuje pomysłu na obiad, a wtedy wystarczy zajrzeć między okładki i eureka! Moim zdaniem pozycja obowiązkowa w każdej kuchni.

trycha | 2014-02-20

Cudna. Jest jak druga babcia. Gdy nie wiem jak coś zrobić, albo co zrobić z danym surowcem, zaglądam tam i znajduje całe mnóstwo pomysłów i rozwiązań. I to nie w byle jakim stylu. Nauczy jak zrobić zacną pomidorówkę na amerykańską modłę i bażanta na wieczorny koktajl dla przyjaciół z ambasady. Nieoceniona pozycja w mojej biblioteczce kulinarnej. I ten piękny język....
Zdecydowanie nie dla początkujących, min. ze względu na bardzo lakoniczne wskazówki dot. ilości surowców i przygotowania potraw. Wymaga też podstawowej wiedzy z zakresu technik kulinarnych.

sapho | 2014-01-08
Przeczytana: 2013 rok

Książka kucharską, którą częściej czytam niż z niej gotuję. Bo rosół musi być tęgi!