9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Książka zawiera przepisy znanej autorki Lucyny Ćwierczakiewicz z dyspozycją obiadową na poszczególne miesiące.Autorka żyła w XIX wieku dlatego książka zachowuje język z tamtego okresu. Poza wszelkimi - dziś pewnie mało aktualnymi - (choćby ze względu na współczesna dietę!) zaletami porad i przepisów kulinarnych, poznajemy charakter i specyfikę żywienia naszych przodków.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Octopus | 2017-04-15
Przeczytana: 1987 rok

Warto zaglądać do tej książki, nie tylko ze względu na przepisy, ale również ze względów poznawczych. Choć przyznam, że niektóre receptury są dla nas współczesnych zadziwiające. Można się jednak rozmarzyć o przygotowaniu (z pomocą kuchcików i podkuchennych) 4 daniowego obiadu dla 12 osób...