Narty, Dancing, Brydż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16490-4
albumy
Ewa

Państwo Maja i Jan Łozińscy mają już na swoim koncie kilka bardzo interesujących i wartościowych publikacji dotyczących życia codziennego (a często i niecodziennego) Polski Międzywojennej, tym razem postanowili opisać miejsca, gdzie obywatele Drugiej Rzeczpospolitej spędzali swoje urlopy, święta oraz udawali się na kuracje, jak to się kiedyś mawiało – do wód. Wszystko to znalazło się w ich nowej książce Narty-Dancing-Brydż w kurortach Drugiej Rzeczypospolitej wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w listopadzie mijającego właśnie 2010 roku.

źródło opisu: www.historia.org

źródło okładki: www.historia.org

Agacha | 2016-03-10
Przeczytana: 08 marca 2016

Książka mnie po prostu zachwyciła. Super zdjęcia i garść informacji o tym, jak Polacy (głównie ci bogaci i wpływowi) w latach 20-tych i 30-tych spędzali wakacje. Chętnie sięgnę po inne pozycje państwa Łozińskich.

Lenkaite | 2014-09-26
Przeczytana: wrzesień 2014

Kolejna książka Państwa Łozińskich, kolejny sukces :)) fotografie genialne! (można przyczepić się jedynie do opisu niektórych, bo np. informacja "Kazimierz Bartel" odnośnie 10 mężczyzn na zdjęciu nie jest zbyt dokładna). Dzięki takim pozycjom nie mająca sobie równych epoka, jaką było Dwudziestolecie, znów w jakimś sensie ożywa, a raczej tworzy się na nowo dzięki odrobinie wyobraźni współczesnych :)

Ewelina S | 2011-09-19

Jest to w zasadzie album, opatrzony minimalnym komentarzem historycznym. Na minus działa fakt, iż przeważająca większość zamieszczonych w nim fotografii pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. A choć samo NAC dysponuje niezwykle interesującymi materiałami, to są one przecież powszechnie dostępne przez internet- nawet bez logowania, a w dodatku zupełnie bezpłatnie. Tak więc osoby które kupiły książkę, mogą czuć się zawiedzione. Aczkolwiek dla kogoś, kto chce jedynie pooglądać obrazki i zainteresowany jest jedynie bardzo ogólną i nieco płytką wiedzą, może to stanowić ciekawą pozycję.

Agnieszka | 2014-09-13

Album, jakich sporo w ostatnim czasie na rynku. Można przejrzeć w jeden wieczór. Bez rewelacji i zachwytu.

Witold Lisek | 2018-01-29
Na półkach: 2018, Przeczytane