Jedyne praktyczne przepisy

Okładka książki Jedyne praktyczne przepisy
Lucyna Ćwierczakiewiczowa Wydawnictwo: Nowy Świat Seria: Klasyka kuchni polskiej kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Klasyka kuchni polskiej
Nowy Świat
2009-10-01
2009-10-01

więcej Więcej

Weźmi ćwierci wołu (do rosołu)!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, która służy w moim domu od 3 pokoleń. Ze wszech miar genialna. ;)

Bardzo mile wspominam lekturę tej strasznej książki, która w jednym z przepisów nakazuje 'węgorza żywego uderzyć między oczy tłuczkiem moździerza, żeby przestał żyć'. ^^

Przepisy bardziej do poczytania, poznania co i w jaki sposób przyrządzano w XIX wiecznej Polsce, albo raczej u XIX wiecznych Polaków pod zaborami:) Proporcje nastawione na produkcję masową (z jednego przepisu na pierniczki wyszłoby z 8 kg ciasta), ale z drugiej strony czemu by nie spróbować:)

• Kuchnia
  • Kulinarne
  • Druk
  • Kwestia smaku
  • Chcę przeczytać - mam
  • Na składzie
  • Kulinarne refleksje

Dodaj cytat z książki Jedyne praktyczne przepisy