Desperately Seeking Shapeshifter

Okładka książki Desperately Seeking Shapeshifter Jessica Sims
Okładka książki Desperately Seeking Shapeshifter
Jessica Sims Wydawnictwo: Pocket Books Cykl: Midnight Liaisons (tom 2) fantasy, science fiction
Midnight Liaisons (tom 2)
Pocket Books
2012-10-30
2012-10-30

Bardzo dobrze bawiłam się czytając tą książkę, pewnie to była zasługa cudownej pary jaką tworzyli Sarah i Ramsey. Sarah nareszcie pomimo problemów zaczynała być coraz silniejsza, mniej bojaźliwa i podobało mi się przyglądanie jej przemianie.
Z kolei Ramsey był cudowny, kochany i naprawdę od samego początku kochałam tę jego burkliwą zamkniętą postawę. Wiedziałam, że przy odpowiedniej kobiecie otworzy się. Sposób w jaki traktował Sarah jest marzeniem wielu kobiet, po mimo swojego wycofania potrafił słuchać i czynami pokazywał, że zależy mu na niej.

2056

Po ugryzieniu i przemianie przez agresywnego chłopaka, Sara spędziła sześć długich lat ukrywając swój status wilkołaka. Teraz prawda wyszła na jaw i lokalny klan wilków Anderson domaga się, by do nich dołączyła.Sara jest przerażona wilkami oraz tym, który jest w niej , ma też dość pozwalania innym toczyć o nią swoje bitwy. Potrzebuje tymczasowego udawanego partnera i tu pojawia się wielki niedźwiedź Ramsey, im bliżej jest jego, tym mniej chce go odpuścić. Ramsey jest wspaniały - silny, cichy i niezwykle cierpliwy wobec lęków i niepewności Sary. Podobał mi się sposób, w jaki namawiał ją, by mu zaufała, i sposób, w jaki urządził dla niej swój dom. Jest uroczy - nawet jeśli jest samotnikiem, którego wszyscy się boją i tylko dla niej jest Przytulaśnym Misiem. Sara to bałagan - co zrozumiałe, biorąc pod uwagę, przez co przeszła i ciągłe przypomnienie, które czai się w niej. Jednak pod jej bólem i niepokojem ma swoje mocne strony i cieszyłam się, widząc, jak rośnie w niej pewność siebie, a zwłaszcza jak zmieniła się Alfę gdy walczy o Ramseya. Wataha wilków stanowi przerażające zagrożenie - nawet jeśli niektóre wilki nie są tak złe jak inne ,np. Connor ,a agencja randkowa zapewnia mnóstwo zabawnych chwil. Czekam na historię Joshuy i Marii.

Nie przepadam za książkami z cyklu paranormal i już dawno temu poczułam niechęć do wszystkich wampirów i wilkołaków. Jednak do przeczytania tej książki zachęciła mnie koleżanka. I nie żałuję;)

Bez bicia przyznam się, że części pierwszej nie przeczytałam. Zniechęciły mnie do tego komentarze, które przeczytałam na pewnej stronie internetowej. Jednak to, że nie czytało się części pierwszej w żadnym razie nie przeszkadza w zapoznaniu się z kolejnymi tomami. Są one połączone w pewien sposób, lecz nie aż tak ściśle, żeby nieznajomość akcji z poprzedniej części wpływała na zrozumienie wydarzeń w kolejnej.

I tak w "Desperately Seeking Shapeshifter" poznajemy bohaterów, którymi są Sarah Ward, zmienna wilczyca, oraz Ramsey, zmienny niedźwiedź. Bohaterka zostaje zmuszona do zawarcia paktu z watahą wilków, która potrzebuje w swoim stadzie samicy. Członkowie tegoż stada budzą w Sarah strach (niebezpodstawnie),dlatego wpada ona na pomysł, by udawać przed watahą, że znalazła już sobie partnera. Wybór pada na Ramsey'a, który z racji swojej potężnej budowy również nie do końca odpowiada planom Sarah. Jednak jak to mówią "lepszy diabeł znany niż nieznany", dlatego bohaterka nie zgłasza sprzeciwu. Oboje spotykają się z watahą, lecz ich przedstawienie nie do końca przekonuje członków stada. Wyznaczają oni obserwatora, który ma mieć oko na parę bohaterów i nauczyć Sarah prawidłowego i w miarę bezbolesnego sposobu przemiany w wilka.

Akcja rozwija się powoli i jak to w romansach bywa, bohaterowie zakochują się w sobie. Jednak, żeby nie było zbyt różowo, czeka ich sporo zamieszania i komplikacji.

Książka powinna spodobać się wszystkim miłośnikom tego typu literatury. Znajdą tutaj ciekawą historię, opowiedzianą z humorem oraz dających się lubić bohaterów. Szczególnie bohatera;),który mimo swojej małomówności, jest po prostu słodki ;D

Polecam.

• Rok 2020