Czekolada z chili

Cykl: Kawa z kardamonem (tom 2) | Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
Sarah

Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma także ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli.
Dalsze losy Linki z Kawy z kardamonem.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Paucz | 2019-08-02
Przeczytana: 04 lipca 2019

Ta lektura odmieniła moje zdanie na temat książek. Pokochałam czytanie. Przypadł mi do gustu styl pisania autorki-czyta się szybko i przyjemnie, nie posiada ani jednego fragmentu,który by mnie nudził. Ta książka nie zawiera bardzo głębokiego morału, jednak uczy życia.
Gorąco polecam!

Monika | 2019-05-05
Przeczytana: 03 maja 2019

"...Przez wszystkie te lata karmiłem się mrzonką, a nie wiedziałem, że obok umyka mi coś znacznie cenniejszego. "

"- Dziecko, wiem że miałaś dobre intencje - powiedział już spokojnie pan Antoni. - Ale widzisz, czasem sprawy toczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób. W każdym razie cieszę się, że Oliwia ma się dobrze. ..."

"- Wiesz co? - powiedziała matka. - Ja to całe życie byłam strasznym tchórzem. Bardzo ciężko przychodziło mi przyznanie się, co myślę, a jeszcze trudniej, co czuję. Tak samo zresztą z nią. Z Kasią. ..."

Firankowypotwór | 2019-03-19
Przeczytana: 18 marca 2019

Pierwsza część podobała mi się strasznie. Zarywałam noce, żeby dalej czytać, a teraz? Ta część jest jakby troszkę na siłę, problemy bohaterów wydają się tak wielkie, że aż nierealistyczne. Jako osoba prawie w wieku Linki, głównej bohaterki, widzę, że dziewczyna momentami mocno dramatyzuje, momentami jednak naprawdę nie chciałabym być na jej miejscu.

Mimo tych wad nie czytało się nieprzyjemnie, ot, taka lekturka na raz, do zapomnienia.

klaudia28ck | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, 52/2018
Przeczytana: 09 grudnia 2018

"Czekolada z chili" to kontynuacja "Kawy z kardamonem" Joanny Jagiełło. Zakochałam się w tej okładce od pierwszego wejrzenia. Kolorystyką nawiązuje, oczywiście do tytułowej czekolady. Pierwszej części niestety nie czytałam, ale nie odebrało mi to przyjemności z czytania "Czekolady...". Na pierwszej stronie znajduje się przepis na ów czekoladę do picia, którą można się raczyć, choćby podczas czytania tej książki. Tytułowa bohaterka Linka ma już szesnaście lat. Chodzi do nowej szkoły, na którą musi zarobić, ponieważ ojczym wyprowadził się z domu zostawiając na głowie pani domu kredyt, i dwójkę dzieci, na domiar złego Adrian - chłopak Linki wyjeżdża do londyńskiej szkoły, a zakochanym pozostaje kontakt e-mailowy, który może okazać się niewystarczający aby młodzieńcza miłość przetrwała, Linka musi pogodzić zajęcia w szkole z poszukiwaniem pracy. Na jej drodze pojawiają się Oskar i Łukasz, czy któryś z nich zapełni pustkę po Adrianie? Czy rodzina Linki na nowo się połączy? Jak na...

Kózka28 | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Często jest tak, że po trupach dążymy do swojego celu, a później okazuje się, że to w ogóle nie było warte zachodu. Cóż. Linka również tego doświadczyła i jest bogatsza o nowe doświadczenia związane z dokonywaniem wyborów i ich konsekwencjami oraz samodzielnością. Bardzo zachęcam do przeczytania drugiej części historii o Lince, która ,,słodko'', która ukazuje gorzkie momenty życia nastolatków.

Nieuchwytne | 2017-03-26

Świetnie napisana powieść dla młodzieży :) Polecam!

parodia | 2017-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2017

Muszę przyznać, że książka jest bardzo sympatyczna, poczciwa i smakowita. Nie jest jakaś szałowa, nie wzbudza emocjonalnych tortur.
Moją ulubioną postacią został Adam. Myślę, że to, że zaczął traktować Linkę jak córkę było przepięknym gestem, na który zasługiwała, jak każde dziecko. Podziwiam Halinę za jej pracowitość i dążenie do celu. Udało jej się połączyć szkołę i pracę, gratulacje dla niej! Ciągle nie wiem jaka była główna akcja tej książki i do czego to miało zmierzać: może taki już urok tej cieplusiej powieści, że akcji jako takiej nie było?
Mimo wszystko bardzo serdecznie polecam.

Poppapraniec | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Pisarka cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży i nie ma się co dziwić. Wypracowała ona wspaniały warsztat, kreuje autentyczne i ciekawe postaci, porusza ważne tematy, jednocześnie dbając o to, by lektura jej powieści była przyjemna i lekka. Jestem przekonany, że nie jedna czytelniczka zakochała się w Adrianie. Ale lektura tej trylogii to także... taka lekcja życia. Pisarka opisuje rozterki współczesnego nastolatka. Podsuwa rozwiązania problemów, zachwyca fabułą i bliskimi czytelnikowi bohaterami, nie pozostawiając żadnego z nas obojętnym wobec opisywanej historii. Lektura tych powieści to ciepły okład na serce. Jestem przekonany, że po książki tej autorki sięgnę jeszcze nie raz. Są po prostu wspaniałe i mądre. Gorąco polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/08/dorastanie-z-kazdego-punktu-widzenia.html

Natalis360 | 2016-06-11

Bardzo fajna kontynuacja książki ,,Kawa z kardamonem". Obie bardzo mi się podobały ale akcja bardziej wciągajaca była w 1. części.

Dominika Karmowska | 2016-05-18

Książka bardzo mi się podobała, zresztą tak samo jak pierwsza część czyli Kawa z kardamonem !
Bardzo fajna.