"Karmin" to historie z pozoru zwyczajne, w które jednak wdziera się nuta szaleństwa. Ich bohaterowie to badacz twórczości Kafki, który potrafi kochać tylko wirtualnie; brzydka kobieta, dla której jedynym sposobem na uwolnienie się od własnej fizyczności jest śmierć; dziennikarz opętany przez dziewczynę, która znika; oraz trójka trzydziestolatków mieszkających na poddaszu poniemieckiej kamienicy, dla których dojrzewanie to trudna sztuka szukania własnego miejsca w życiu.

"Karmin" to historie niespełnień, które powiązane są ze sobą być może jedynie w głowie samotnego narratora.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

gorzka | 2011-11-28
Przeczytana: listopad 2011

Po przeczytaniu pierwszych stron lektury pomyślałam, że w moje ręce wpadła przeciętna książka początkującej pisarki. Jednakże wraz z zagłębianiem się w "Karmin", coraz trudniej było mi oderwać się od lektury i zdałam sobie sprawę, że moje początkowe odczucia są niesprawiedliwe. Każde kolejne opowiadanie wydało mi się ciekawsze od poprzedniego. Podobał mi się język autorki i bardzo niegłupie spostrzeżenia bohaterów, które wielu z nas podziela. "Karmin" to lektura subtelna, ale jednocześnie przedstawiająca bardzo czytelnie niepokój istnienia postaci, ich lęki i traumy. Książce M. Jurczak zdecydowanie daję pozytywną opinię i zachęcam do jej przeczytania.

nuteria | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Smutna... Bardzo smutna. Ale świetnie napisana! Gratulacje dla Pani Jurczak! :)

Marta Jackowska | 2015-12-02
khoci | 2014-03-24