Nic Świętego. Nazistowski wywiad przeciw Watykanowi 1939-194

Wydawnictwo: Armagedon
historyczna

Pierwsza książka na świecie kompleksowo ujmująca problem działań szpiegowskich prowadzonych przez III Rzeszę przeciw Watykanowi w okresie II wojny światowej. Na jej napisanie autorzy poświęcili 20 lat. Opierając się w dużej mierze na źródłach archiwalnych opisali akcje wymierzone w Kościół katolicki w Niemczech do momentu wybuchu wojny, a następnie starania mające zapewnić Niemcom dostęp do tajemnic Watykanu.

manson | 2013-09-25
tdov | 2016-01-23