Morderstwo pod choinkę

Okładka książki Morderstwo pod choinkę Carola Dunn
Okładka książki Morderstwo pod choinkę
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 11)
Mistletoe And Murder
Edipresse
2013-01-01
2013-01-01
Anna Nowosielska
daisy d seria kryminał

Okładka książki Pocztówkowi zabójcy Liza Marklund, James Patterson
Pocztówkowi za... Liza Marklund, Jame...
Okładka książki Scenariusz mordercy Marshall Karp, James Patterson
Scenariusz mor... Marshall Karp, Jame...
Okładka książki Śmierć na żywo Marshall Karp, James Patterson
Śmierć na żywo Marshall Karp, Jame...

Akcja książki, jak sam tytuł wskazuje, dzieje się w trakcie Bożego Narodzenia.
Daisy, wraz z całą rodziną została zaproszona na święta do dworu dalekiego kuzyna. Przy okazji ma opisać dwór w Brockdene. Na miejscu zastaje dziwną sytuację: we dworze zamieszkuje rodzina lorda, która mieszka tam z łaski gospodarza.
Na święta przyjeżdża z Indii ksiądz, który zna wielką rodową tajemnicę. W noc wigilijną ksiądz Calloway zostaje zamordowany.
Atmosfera jest jak u Agathy Christie, grupa ludzi zamknięta w jednym domu, rodzina skrywająca tajemnicę i trup w kaplicy.
Książkę się świetnie czyta. Autorka pięknie opisuje dwór i angielskie zwyczaje świąteczne.
Powieść ma szybką i interesująca fabułę.
Zachęcam do czytania.

Akcja książki, jak sam tytuł wskazuje, dzieje się w trakcie Bożego Narodzenia.
Na święta przyjeżdża z Indii ksiądz, który zna wielką rodową...

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę część serii akurat w trakcie świąt Bożego Narodzenia- polecam ;) autorka coraz bardziej się rozkręca i jestem bardzo ciekawa pomysłów w następnych tomach :)

1919

Daisy jak zawsze niezawodna. Tylko szkoda, że albo tłumaczenie, albo korekta zawiodły. Takie błędy stylistyczne, że momentami nie wiedziałam o czym czytam. Sama książka, jak zawsze ok. Trochę dużo Norvillów i czasem trudno się było połapać kto jest kto.

Od początku, mimo że pierwsza część serii nie przypadła mi do gustu, postanowiłam dać Daisy jeszcze jedną szansę. I od początku moim faworytem było "Morderstwo pod choinkę" właśnie. Zbliżające się święta, posiadłość pełna tajemnic, opowieści o duchach i ukrytych skarbów... która część miałaby większe szanse przypaść mi do gustu?
Jak wypadła? Muszę przyznać, że o niebo lepiej, ale chyba przede wszystkim dlatego, że samej Daisy nie było tu zbyt wiele. Oczywiście, plątała się gdzieś cały czas pod nogami, ale jednak na pierwszy plan bardziej wychodzili jej mąż - inspektor Scotland Yardu, siostrzeniec i pasierbica. I chociaż nie byłam początkowo co do nich przekonana, to muszę przyznać, że całkiem sympatyczne towarzystwo to było.
Rozczarowałam się natomiast w innych kwestiach. Przede wszystkim pokładałam wielką nadzieję w motywach, obiecywanych na okładce, a jednak ani tajemnic, ani opowieści o duchach, ani ukrytych skarbów za dużo tu nie było, do tego nie miały absolutnie żadnego związku z popełnionym morderstwem (a na to najbardziej liczyłam). Szczerze mówiąc nawet tej świątecznej atmosfery nie było tu czuć za dużo i to bynajmniej nie dlatego, że została zabita razem z jednym z bohaterów.
Nie mogę powiedzieć, że bawiłam się źle. Myślę, że nawet będę mieć do tej książki swojego rodzaju sentyment. Trochę życzliwiej też patrzę na całą serię o Daisy Dalrymple/Flecher, a jednak nie na tyle, by sięgać po kolejne części.

Jak wypadła? Muszę przyznać, że o niebo...

Wprawdzie do świąt jeszcze daleko, ale nie mogłam czekać tak długo aż przeczytam 11 już tom przygód Daisy. I po raz jedenasty mogę powtarzać komplementy i zachwycać się moją ulubioną serią. Doczekałam się też powrotu Toma Tringa i Erniego Pipera w śledztwie prowadzonym przez Aleca, choć w nie tak wielkim stopniu. Te postaci zawsze wnoszą dodatkową porcję humoru, którego i tak nie brakuje. Postać Jemimy była dość niepokojąca, ale zagadka, śledztwo, relacje rodzinne, większa obecność Lady Darlymple sprawiły, że po raz kolejny była to wspaniała lektura, której czytanie było prawdziwą przyjemnością.

• Carola Dunn
  • Kryminał
  • Kryminalne przypadki Daisy D.
  • Czytnik
  • ♥♥ Priorytety ♥♥

Dodaj cytat z książki Morderstwo pod choinkę