Dwie niegrzeczne myszy

Wydawnictwo: Siedmioróg
The Tale of Two Bad Mice
8385193162
savon

"Był raz sobie bardzo piękny dom dla lalek; cały z czerwonej cegły, miał białe okna, prawdziwe, muślinowe firanki, drzwi frontowe i komin. Należał on do dwóch lalek, Lucyndy i Janki, a w każdym razie na pewno do Lucyndy. Janka była kucharką; ale nigdy niczego nie przyrządzała, bo w pudełku pełnym wiórków czekał już gotowy, kupiony obiad. Składał się on z dwóch czerwonych homarów, szynki, ryby, budyniu oraz kilku gruszek i pomarańcz. Nie można było ich wprawdzie zdjąć z talerzy, ale były nadzwyczaj piękne."

źródło opisu: Siedmioróg, 1991

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

ktosiek | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

To jedna z moich ulubionych, opowiada o cudownym domku dla lalek oraz o mysim małżeństwie które podczas nieobecności lalek wkradły się do domku i strasznie narozrabiały. Oczywiście wielki ukłon w stronę pięknych ilustracji. Polecam :)

Olimpia | 2018-10-18
Seventh_Heaven | 2018-01-09