Agata z Placu Słonecznego. Agato, zostań!

Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Agato, zostań! Ewa Karwan-Jastrzębska
Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Agato, zostań!
Ewa Karwan-Jastrzębska Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Agata z Placu Słonecznego (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agata z Placu Słonecznego (tom 3)
Marginesy
2013-11-20
2013-11-20
powieść dziecięca polska Anna Pol

Trzecia, ostatnia część Agaty z Placu Słonecznego. Polska Mary Poppins ciąg dalszy.
Standardowy wymiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.
Dużo elementów fantastycznych wbudowanych w realistyczną treść. Bardzo zgrabnie przeprowadzone.

Dla przypomnienia .
Agata jest nową nianią pięciorga rodzeństwa: Matyldy, Piotrusia, Nieznośnych Trojaczków.
Rodzice dzieci musieli wyjechać do Papui-Nowej Gwinei, aby badać zwyczaje tamtejszych plemion.
Agata stała się powierniczką dziecięcych sekretów, wspierająca je na każdym kroku. Była niezwykła i wiele potrafiła. Znała wschodnie sztuki walki, umiała przemieszczać się w wymiar równoległy świata.
Wprowadziła rodzeństwo w inne kręgi życia - magii, fantastyki, wyobraźni i wielkich marzeń.
Dom rodzinny odkrył przy niej swoje niezwykłe tajemnice. Już nic nie było takie samo.

W tej części rodzice piątki dzieci wracają do domu na ulicę Forteczną zza granicy.
Agata jest wezwana listem z końca świata i postanawia odejść.
Dzieci jednak tak związały się z nianią ,że nie chcą aby je zostawiła.
Rodzeństwo postanawia odbyć wyprawę po naszyjnik dla Agaty i ofiarować go jej, aby z nimi została.
W tym tomie też przeżywają fantastyczne przygody . Poznają Stroicieli Snów, królową żab, kuzynów Agaty, Manię z parku, odnajdują Włóczykija z Doliny Muminków i zwiedzają planetę Małego Księcia.
Będzie się działo.

Czy Agata zostanie z dziećmi na Fortecznej?

Koniecznie przeczytajcie też trzecią część.

Wszystkiego dowiecie się z całego cyklu książek I-III. Polecam całość!

Standardowy wymiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.

Dla przypomnienia .
Rodzice dzieci musieli...

Książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej pt. „Agato, zostań!” jest trzecią z serii „Agata z Placu Słonecznego”. Opowiada o rodzeństwie, Piotrusiu, Matyldzie, Adelajdzie, Antonim i Albercie, którymi opiekuje się niania Agata. Dzięki swojej wyobraźni, pobudzanej przez nianię, nie ma dnia, żeby dzieci nie przeżyły jakieś przygody, z której zawsze wynoszą cenną lekcję. Czy tylko mnie tytułowa Agata skojarzyła się z Mary Poppins?

Książka jest krótka, ale to tylko dodaje jej magii i uroku. Pokazuje, że wyobraźnia dzieci nie ma granic. Nie trzeba wiele, wystarczy, że zobaczą coś, co je ciekawi lub usłyszą jakąś opowieść, i już potrafią przenieść się w inny świat i przeżywać przygody.

Jest ona skierowana do młodszych dzieci. Znajduje się w niej wiele odwołań do innym książek, historii, opowiadań i legend, znanych i nieznanych przez młodszych. Jest napisana prostym językiem, który dzieci na pewno zrozumieją.

Zachęcam do jej przeczytania również starszych, którzy chcieliby poczuć się odrobinę młodsi. Dzięki ciekawym opisom przygód na chwilę przeniosą się w inny świat, pełen tajemnic i bajkowych bohaterów.

Polecam ją każdemu, kto lubi na chwilę stawać się dzieckiem.

Julia

• 2016
  • Dziecięce
  • Obyczajowe
  • 1aa) Książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dodaj cytat z książki Agata z Placu Słonecznego. Agato, zostań!