Po drugiej stronie kałuży

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyczna Seria do Kieszonki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Media Rodzina
jagarkar

Maks, Zizi i Kapsel przyjaźnią się od pierwszej klasy. Mieszkają na tym samym osiedlu. Zizi (czyli Zosia) lubi komiksy i zwierzęta futerkowe, Kapsel (czyli Kacper) marzy o lataniu i uwielbia ciasteczka, a z Maksem… wszystko jest możliwe. Urodził się i siedem lat mieszkał w Peru, gdzie nauczył się wielu dziwnych rzeczy. W wolnych chwilach konstruuje roboty. We własnym laboratorium! Rodzice...

Rodzice wygłupiają się jak dzieci? Czy to możliwe?
Maks, Zizi i Kapsel przekonują się, że tak!

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2012

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/666/Fantastyczna-seria...»

| 2013-08-14

Dorośli mają pocket book, a dzieci "Fantastyczną serię do kieszonki" - książeczki niewielkich rozmiarów, stworzone z myślą o tych, którzy rozpoczynają samodzielne czytanie, z dużą i wyraźną czcionką. Dla przedziału 5-7 lat.
Seria składa się z trzech książeczek, a w nich śledzimy zabawne i niewiarygodne przygody trójki znajomych z podwórka: Zizi, Maksa i Kapsla, którzy zgodnie uważają, ze bez przyjaciół i fantazji życie byłoby nudne.
W naszej części dzieci obdarzone nieskrępowaną wyobraźnią wskakują do kałuży i wkraczają do Świata Równoległego. Wszystko jest tu takie same jak w prawdziwym życiu: podwórko, rodzice, sąsiedzi, ale mimo to inne, bo weselsze, zwariowane i w ogóle postawione na głowie. Czy jednak ten świat okaże się taki fajny, a rodzice zabawni? Powrót do prawdziwego życia uświadomi dzieciom, ze nie zawsze wariacje są tym, czego pragniemy, a rodzice mimo wszystko mają w sobie cząstkę dzieciństwa, nawet w realu.

Misia-i-Tosia | 2016-03-15

Gdy Maks zaprasza do siebie Zizi i Kapsla nie wiedzą co ich czeka bo kolega jest dość tajemniczy. Na miejscu czeka ich spora niespodzianka bo Maks zaprasza ich do swojego laboratorium gdzie pokazuje im swoje najnowsze urządzenie Astrokomputer. Dzięki niemu będzie mógł ustalić Moment Wejścia w ... Świat Równoległy. Cała trójka wiedząc już gdzie i jak przechodzi do Świata Równoległego a tam okazuje się, że wszystko jest bardziej kolorowe i ciekawsze. A rodzicie są dużo bardziej szaleni, mam Zizi tapla się w basenie pełnym budyniu, tata Kapsla szura w takt muzyki a mama Kapsla chodzi w kapeluszu z garnka. Wszyscy rodzicie są inni niz w normalnym świecie, jednak trzeba wracać zanim przejście się zamknie. A co czeka naszą trojkę po powrocie do domu? O tym przekonacie się czytając książkę.

marypoppins | 2015-12-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Super książka dla dzieci, pełna dowcipu spojrzenia na poważne sprawy z przymrużonym okiem

aleks | 2014-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

Młody przeczytał SAM! Cała "Fantastyczna seria do kieszonki" fajna. Mamy przeczytany komplet.

Dorota Lewandowicz | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci