Momo

Okładka książki Momo
Michael Ende Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
436 str. 7 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Tytuł oryginału:
Momo
Wydawnictwo:
Znak emotikon
Data wydania:
2014-01-10
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-10
Liczba stron:
436
Czas czytania
7 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324028191
Tłumacz:
Ryszard Wojnakowski
Tagi:
Ryszard Wojnakowski
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami Clare Compton, Maria Orłowska-Gabryś
Ocena 7,4
Cukiernia pod ... Clare Compton, Mari...
Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Ocena 7,0
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...
Okładka książki Baśnie z dalekich wysp i lądów Wanda Markowska, Anna Milska
Ocena 7,5
Baśnie z dalek... Wanda Markowska, An...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
336 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3129
803

Na półkach: , ,

Bratanek pożyczył mi książkę. Dość często daje mi do przeczytania swoje aktualnie ulubione opowieści, żebym potem nie miała wątpliwości w księgarni, co może mu się spodobać. Generalnie, nigdy nie byłam 10-letnim chłopcem, więc te jego podpowiedzi ułatwiają mi życie. A i ja mam przy okazji mnóstwo frajdy. Ale „Momo” to było ciężkie doświadczenie czytelnicze.

Jest taki film Alexa Proyasa „Mroczne miasto”. Od pewnego momentu świat przedstawiony w powieści Michaela Ende w mojej wyobraźni zamienił się w owe Dark City, a i szarzy panowie zaczęli wyglądać jak filmowi obcy. Im jestem starsza, tym trudniej czytać mi historie, w których osamotniony dziecięcy bohater musi stawić czoła wielkiemu niebezpieczeństwu, by ocalić bliskich i cały świat. W „Momo” bardzo sugestywnie autor przedstawił opresyjne działania złodziei czasu i to, jak powoli odbierają oni tytułowej bohaterce to, co dla niej było najcenniejsze – przyjaciół.

Powieść została wydana w 1973 roku, co zaskoczyło mnie, gdyż przedstawione w niej problemy z oszczędzaniem czasu przez ludzi doskonale opisują naszą codzienność. Nieustanny pośpiech, rozmienianie się na drobne, brak czasu na to, co najważniejsze – podlana wątkami fantastycznymi krytyka konsumpcyjnego stylu życia mi przemówiła bardzo do wyobraźni. Podobała mi się także zaproponowane przez autora ujęcie czasu, zwłaszcza niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kwiaty godzinne. No i niesamowita jest Kasjopeja, niezastąpiona przewodniczka Momo.

Mojemu bratankowi książka się podobała. Według niego, jest to opowieść o tym, że trzeba się słuchać nawzajem i że nie trzeba mieć super zabawek, żeby dobrze bawić się z przyjaciółmi. Dla mnie „Momo” jest czymś w rodzaju opowieści grozy. I mimo szczęśliwego zakończenia zostawia mnie z uczuciem niepokoju. Konik twierdzi, że to dlatego, że z jednej strony jestem za duża na takie książki, a tak naprawdę za mała. Cokolwiek by to nie znaczyło, wychodzi na to, że „Momo” to bajka nie dla mnie. Ale bez tej książki nigdy nie odwiedziłabym domu Nigdy przy zaułku Nigdzie i nie poznałabym mistrza Hory. Coś za coś.

Bratanek pożyczył mi książkę. Dość często daje mi do przeczytania swoje aktualnie ulubione opowieści, żebym potem nie miała wątpliwości w księgarni, co może mu się spodobać. Generalnie, nigdy nie byłam 10-letnim chłopcem, więc te jego podpowiedzi ułatwiają mi życie. A i ja mam przy okazji mnóstwo frajdy. Ale „Momo” to było ciężkie doświadczenie czytelnicze.

Jest taki film...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 825
  • Chcę przeczytać
    990
  • Posiadam
    482
  • Ulubione
    146
  • Chcę w prezencie
    39
  • Teraz czytam
    35
  • Dla dzieci
    26
  • Fantastyka
    20
  • Dzieciństwo
    20
  • Z dzieciństwa
    19

Cytaty

Więcej
Michael Ende Momo Zobacz więcej
Michael Ende Momo Zobacz więcej
Michael Ende Momo Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,6
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,0
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także