Michael Ende Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
Znak emotikon
literatura dziecięca
Ryszard Wojnakowski

Mam już trochę lat i żałuję, że nie przeczytałem Jej wcześniej

Na półkach: , , , , ,

To jedna z tych książek, za którymi się tęskni. Zapragnęłam wrócić do niej i myślę, że to był odpowiedni czas, choć każdy czas jest na nią dobry.
Momo, to dziewczynka, która przyszła nie wiadomo skąd i zamieszkała w amfiteatrze. Tam przychodzą dzieci, aby się z nią bawić, bo tam są najlepsze zabawy i dorośli, żeby z Momo porozmawiać. No nikt tak jak ona nie umie słuchać,...

Genialna książka dla dorosłych. Daje do myślenia. Ponadczasowa. Oryginalny pomysł. Odpowiada na putania "gdzie się tak śpieszysz?" i "gdzie jest ten czas, który ucieka mi przez palce?". I na wiele innych dotyczących czasu. Polecam na lekturę obowiązkową (też w szkole ).

Dawno czytałam... ale ludzie! Koniecznie sięgnijcie! To wcale nie jest książka dla dzieci... coś niezwykłego, jeden ze skarbów literatury. Takie książki powinno się czytać i polecać - ja muszę do MOMO wrócić!

8/10

Czytałam już dawno, dawno temu. Polecam każdemu i dziecku i dorosłemu. Piękna.

Wspomnienie dzieciństwa i słuchowiska radiowego z cykly Radio Dzieciom, codziennie o 19:30, program pierwszy PR.
Niesamowity suspens. Ciekawy sposób na pokazanie dziecku czym jest rząd totalitarny, czym jest ideologia jednego wyboru.
Bajecznie opisana,
Idealna do czytania dzieciom do ucha gdy zasypiają... po 19:30

O tej książce mogłabym napisać bardzo wiele. Jest ponadczasowa i mówi o problemie, z którym bardzo wyraźnie mamy do czynienia współcześnie - notoryczny brak czasu dla siebie i innych (także tych najbliższych!) stał się już chorobą cywilizacyjną ludzkiego ducha. Więzi międzyludzkie przestają istnieć, poczucie osamotnienia doskwiera coraz większej liczbie osób, coraz częściej...

Wzruszajaca, mądra, bardzo inna, cięzko ja włozyć w jakąś kategorie, magiczna , daje do myślenia, dla kazdego .

Niesamowita historia porwała mnie bez reszty polecam świetna☺

Dyskusje

1 432