Hitler's Jewish Soldiers
historyczna

Wbrew utartym poglądom w następstwie rasistowskich ustaw z połowy lat trzydziestych zdumiewająco duża liczba wojskowych została przez nazistów zaklasyfikowana jako Żydzi lub "mieszańcy" (Mischlinge). Rigg wykazuje, że wśród 150,000 żołnierzy pochodzenia żydowskiego znajdowali się odznaczeni weterani pierwszej wojny światowej, wysocy oficerowie, a nawet generałowie i admirałowie. Wielu z nich nie uważało się za Żydów, toteż chętnie wstępowali do armii i z oddaniem służyli niemieckiemu narodowi. Przed dojściem Hitlera do władzy siły zbrojne nie zaprzątały sobie głowy "rasową przynależnością" rekrutów - teraz jednak zostały zmuszone do przeanalizowania rodowodów swoich żołnierzy. Śledztwa owocujące usuwaniem z armii niepożądanych "mieszańców" były jednak wypaczane niespójnym stosowanie nazistowskiego prawa. Zezwalano na liczne wyjątki umożliwiające żołnierzom pozostanie w armii, lub chroniące ich rodziców, żony lub krewnych przed więzieniem lub losem jeszcze gorszym. (Na wielu tego rodzaju zwolnieniach widnieje własnoręczny podpis Hitlera.)

źródło opisu: http://tropy-historii.pl/index.php

źródło okładki: http://tropy-historii.pl/index.php

Magnat | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

+ spojrzenie z innej perspektywy na zycie niemieckich zydöw
+ odnosnik do lozy "ostjuden"
+ absurdy niemieckiej wladzy i niemiecjej polityki
- troche zmudnie sie czyta

Temat tabu w dzisiejszej europejskiej poprawnosci oraz zydowskiej polityce. A moze powinni przeczytac ......

mietek112 | 2013-04-01
Na półkach: Przeczytane, Z 2013 roku
Przeczytana: 22 lutego 2013

Nawet najwięksi tego świata nie byli konsekwentni.

Książka, która wśród moich znajomych nie została potraktowana poważnie. Ale to chyba tylko dlatego, że jej nie przeczytali, a fakty płynące z tej książki są niesamowite i zaskakujące.
Poczytać o tym można również tu: http://chodakiewicz.salon24.pl/80974,zydowscy-zolnierze-hitlera.

Polecam, polecam.
Bardzo zaskakujące.