Od pierwszego wejrzenia

Okładka książki Od pierwszego wejrzenia Danielle Steel
Okładka książki Od pierwszego wejrzenia
Danielle Steel Wydawnictwo: Znak Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
First Sight
Znak
2014-01-13
2014-01-13
Grażyna Smosna
sukces talent samotność romans miłość przeszłość

Liczne powtórzenia opisów emocji i doświadczeń mogłyby oszczędzić co najmniej połowę stronic tej całkowicie niewymagającej i przewidywalnej powieści. Jedynie ostatnie 100 stron zainteresowały mnie na tyle, żeby trochę lepiej ją ocenić.
To z pewnością pierwsze i ostatnie moje spotkanie z Danielle Steel.

To z pewnością pierwsze i ostatnie moje spotkanie z Danielle Steel.

"Rezygnacja z siebie to kiepski sposób na życie."

Książka, której akcja rozkręca się powoli, co jest charakterystyczną cechą literatury pisanej przez tę autorkę. Ogólny odbiór na plus.

"Rezygnacja z siebie to kiepski sposób na życie."

Na początku tej książki nie byłam pewna czy dotrwam do końca. Ale dotrwałam i bardzo mi się spodobała. Opowiada ko Timmie, która dzieciństwo spędziła w sierocińcu i w kilku rodzinach zastępczych. Książka opowiada jak ma prawie 50 lat słynną projektantką mody. O jej strachu bycia samotną. O stracie jej jedynego ukochanego 7 letniego syna i rok po śmierci mąż ją zostawia dla faceta. Aż w końcu poznaje swojego jedynego faceta, ale muszą wiele przejść żeby być szczęśliwie razem.

W końcu udało mi się dokończyć książkę Danielle Steel. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, a że ja zawsze jestem ciekawa "gorących" nazwisk i tego dlaczego miliony ludzi dane książki czy autorów kochają, to... musiałam w końcu coś Steel przeczytać.

Padło na Od pierwszego wejrzenia. Książka ta, to romans, ale to chyba nikogo nie zdziwi, ponieważ Steel jest znana właśnie z pisania romansideł z happy endem. Historia przedstawiona w tej książce opowiada losy Timmie O'Neill - rudowłosej projektantki odzieży z LA (całą książkę wyobrażałam sobie,że chodzi o Ewę Minge 🙈). Timmie to kobieta przed 50, która wiele złego w życiu przeżyła. Aby nie czuć się samotną spotyka się z młodszymi mężczyznami, którzy zbyt wiele nie mają jej do zaoferowania. Mimo to Timmie wciąż myśli o prawdziwej miłości, którą chciałaby przeżyć. Na jej drodze dość niespodziewanie los stawia miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże jak to z losem bywa - przekornie rzuca kłody pod nogi.

Książkę czytałam bardzo długo. Początek bardzo się ciągnął, ale później akcja w końcu przyspieszyła. Historia typowo romansowa, która w realnym życiu pewnie miejsca by nie miała 😊 Oczywiście nie zabrakło tu dramatów i radości, a wszystko kończy się happy endem. Mnie przede wszystkim rozczarowały bardzo płaskie postaci, żadnej z nich ani nie polubiłam, ani też nie mogę wskazać nikogo, kto byłby tu złym charakterem. Ot, takie przeciętniaki... Timmie miała potencjał, tym bardziej szkoda mi, że z mocnej kobiety pod koniec była jedynie ciepłymi kluchami.

Z ciekawości poczytałam sobie opisy i recenzje innych książek Steel i musze przyznać, że raczej po inne książki tej autorki nie sięgnę. Mimo wszystko, warto było wyrobić sobie swoje zdanie.

I podsumowując. Książka nie jest zła, mnie po prostu nie porwała.

Timmie jest kobietą sukcesu. Niewiele osób wie, jak ciężkie miała dzieciństwo, przeżyła śmierć dziecka. W jej życiu trudno o miłość i ona pogodziła się z tym. Ale los czasami bywa łaskawy, na koniec nagrodził Timmie. Spotkała ona miłość swojego życia i chociaż nie było łatwo, są już razem.

lekka, z happy endem , na poprawę nastroju

lekka, z happy endem , na poprawę nastroju

Klasyka, chciałoby się powiedzieć. Lubię Danielle Steel i ta jej książka też przypadła mi do gustu. Ma kobieta fantazję, potrafi naładować emocjami, zagrać na ludzkich uczuciach i opakować to wszystko pięknymi i pouczającymi słowami. Lubię wracać do jej książek, bo choć jest bardzo "płodną" autorką, ma niezliczone pomysły i nie powtarza ich w swoich książkach. Czyta się to płynnie, z zainteresowaniem i choć wiadomo, że pewnie wszystko skończy się happy endem, ścieżki, które do niego prowadzą nie są trywialne. Mnie się podobało i polecam

Książka ma 460 stron a można było ją zmieścić na 120. Powtarzające się opisy miejsc, sytuacji, osób.. po kilkudziesięciu stronach zaczęłam czytać same dialogi i nic mnie nie ominęło ;) Pierwszy raz czytałam książkę Steel i z pewnością ostatni.

Typowa,obyczajowa powieść D.Steel. Jest dramat i jest miłość, która wszystko naprawia. Początek jak dla mnie zbyt długi, powtarzające się wyjaśnienia z życia bohaterki. Akcja w drugiej części powieści nieco bardziej przyśpiesza.
Na sam moment czytania historia może pochłonąć, zainteresować, poprawić nastrój. Jak dla mnie nie wgryzie się w moją pamięć na długo. Ale od czasu do czasu lubię przeczytać powieść przyjazną, dobrze się kończącą, bez intryg i zbyt zawirowanych losów bohaterów.

Pokochałam tą książkę od pierwszej strony. Niezwykle zaskakująca, bardzo wciągająca. Z trudem oderwałam się od niej...
Krzyżujące się losy bohaterów. Dwa różne światy, a okrutne życie stawia ich na swojej drodze do wzajemnego szczęścia.

• Danielle Steel
  • Literatura amerykańska