Na siedem kontynentów. Notatnik podróżnika

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
9788392781905
podróże

A wewnątrz: Afganistan, Indie, Kilimandżaro, Etiopia, Sudan, Algieria, Fudżijama, Wielki Kanion, Machu Picchu, Peru, Australia, Tybet, Everest trek, Angel - najwyższy wodospad świata, Amazonia, Wyspy Pacyfiku, Yap, Vanuatu, Pitcairn, Antarktyda, Grenlandia, Papua Nowa Gwinea, Jemen, Mali, Timbuktu, Bhutan, Niger, Sahara, Południowa Georgia, Wyspa Bożego Narodzenia, Arabia Saudyjska Książka...

A wewnątrz:

Książka jest bogato ilustrowanym zbiorem reportaży z podróży autora do najbardziej fascynujących zakątków naszego globu.

źródło opisu: http://www.kontynenty.net/zamawiam.php

źródło okładki: http://www.kontynenty.net/zamawiam.php

Przeczytana: 30 września 2012

Książka gdańskiego podróżnika (www.kontynenty.net) - "Nikt nie zabierze ci tego, co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś"

"Przez pięćdziesiąt lat Pan Wojciech Dąbrowski, bez wsparcia sponsorów, odwiedził z plecakiem ponad 230 państw i terytoriów zależnych. Mieszkający w Gdańsku emerytowany inżynier jest przykładem na to, że pracując na etacie można dużo podróżować po świecie i robić to w sposób niskobudżetowy. Kiedy czterdzieści lat temu urodzony w Nowym Porcie podróżnik wspinał się na Kilimandżaro swoją wiedzę o naszej planecie czerpał wyłącznie z podręczników do geografii. Mógł wówczas jedynie pomarzyć o możliwościach jakimi dysponuje każdy, kto w XXI wieku zadecyduje o rozpoczęciu swojej przygody z poznawaniem świata".

Genea | 2017-07-06

Pan Wojciech jest dla mnie prawdziwym podróżnikiem, który przemierzył świat bez blasku fleszy i towarzystwa kamer, w czasach, w których wielu Polakom nawet takie wyprawy się nie śniły. Za to wielki szacunek.
Książkę już kilka lat temu przeczytałam z wielką przyjemnością. Autor pisze w tym zbiorze opowieści swobodnie, lekkim stylem o sobie w podróży, o spotkanych ludziach, krainach. W tej chwili ta lektura może być właściwie podróżą sentymentalną, bo świat się zmienia w zastraszającym tempie i wiele z przygód i sytuacji w dzisiejszej rzeczywistości nie miałoby miejsca.

Irena | 2015-03-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ROK 2013
Przeczytana: 2013 rok

Jestem pod ogromnym wrażeniem dokonań podróżnyczych autora,które śledzę od lat.
Mogę się pochwalić egzemplarzem tej książki z autografem.

Jesion | 2018-02-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018