Ślązoki nie gęsi

Wydawnictwo: Śląskie ABC
gwara, Śląsk, Ślązacy
popularnonaukowa
Lidka

W książce znajdziesz najpiękniejsze fragmenty litaratury światowej "przełonaczone" na śląską gwarę. Są tam między innymi fragmenty Homerowej "Iliady", "Wyznań" św. Augustyna, "Zakładu" Pascala, "Romeo i Julii" Szekspira, "Quo vadis" Sienkiewicza, oraz fragmenty z "Pinokia", "Guliwera", "Szwejka", "Kubusia Puchatka", "Ani z Zielonego Wzgórza", "Hobbita" czy "Harego Pottera". Jest tam też śląski komiks o Antku i Francku oraz setki zdjęć i rysunków.

źródło opisu: Wydawnictwo Śląskie ABC, 2002

źródło okładki: www.slaskie-abc.com.pl