Śląskie Boże Narodzenie

Wydawnictwo: Śląskie ABC
gwara, Śląsk, Szołtysek
Nebulka

Śląskie Boże Narodzenie, to opowieść o świętowaniu Bożego Narodzenia na Śląsku. Książka zawiera odpowiedzi na liczne pytania, m.in: dlaczego prezenty przynosi Dzieciątko, skąd się wzięło sianko, makówki, od kiedy jadano karpie, śledzie, opłatek, jak robi się śląskie betlyjki? Są tu niespotykane gdzie indziej teksty 20 śląskich kolęd. Książka wydana we wrześniu 2016 roku, jest w stałej sprzedaży . Albumowy format A4, 300 zdjęć, twarda okładka, papier kredowy – idealna na prezent.

źródło opisu: http://www.niebo-pieklo.pl/slaskie-boze-narodzenie/

źródło okładki: http://www.niebo-pieklo.pl/slaskie-boze-narodzenie/