Tato! Gdzie ja mam te plemniki? Dzieci pytają - rodzice odpowiadają

Wydawnictwo: Rubikon
potworek

Sposób kontaktu i rozmowy z dzieckiem, proponowany przez Autora, z jednej strony może zaowocować pogłębieniem więzi rodzinnych, z drugiej – wzmocnieniem samodzielności dziecka, rozumienia siebie i otaczającego świata. W konsekwencji nie naraża dziecka na czasami bardzo wysokie koszty samodzielnych poszukiwań, przeżycia szoku lub zawodu w konfrontacji z własną seksualnością czy wykorzystania przez innych.
Książka jest dobrze osadzona we współczesnej wiedzy naukowej z dziedziny pedagogiki i psychologii. Jawi się również jako wartościowe narzędzie praktyki pedagogicznej. Stąd jest bardzo wartościowym przewodnikiem nie tylko dla rodziców, ale również jest godna polecenia wychowawcom, pedagogom i studentom.
dr n. med. Leszek Putyński – psycholog kliniczny
Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego

źródło opisu: http://dziecipytaja.pl/

źródło okładki: http://dziecipytaja.pl/

Melania | 2013-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2013

Książka dr Babika podpowiada w jaki sposób odpowiadać dzieciom na zadawane, przeważnie trudne, pytania. Dzieci wcale nie chcą technicznych wskazówek, intymnych zwierzeń - chcą poznać istotę i pierwszoplanowe znaczenie jakiegoś słowa, zachowania. Nie myślą tak jak dorośli w kontekście seksualnym, dlatego ich pytania nie powinny martwić/ irytować/ straszyć rodziców. Dr Babik nie podaje gotowych rozwiązań, a jedynie ciekawe przykłady, którymi można się posłużyć w potyczkach z najmłodszymi. Prowadzi wraz z żoną wspaniały kurs przedmałżeński ("Kurs na miłość") w Krakowie na Podgórzu (polecam!).

Rafał | 2019-02-22

Sympatyczna i w niektórych sytuacjach pomocna. Znam autora również z kursów przedmałżeńskich u Dominikanów na pl. Wszystkich Świętych w Krakowie, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

j_dawid | 2018-09-12
Lightdeath | 2016-09-30